Osmáci si ve Vologdě připsali další cenné body

Do druhého dne turnaje o Pohár Ledové arény v ruské Vologdě nastupovali vítkovičtí osmáci s třemi body v tabulce. K těm dokázali v sobotu přidat další dva a v neděli budou bojovat o bronzové medaile.
 
Ve svém třetím vystoupení na vologodském turnaji změřili vítkovičtí osmáci síly s o rok staršími hráči běloruského celku Metallurg Žlobin (na fotografii), kteří prozatím v turnaji ztratili jen jeden bod a vedou turnajovou tabulku. Byli to sice vítkovičtí, kdo dokázali jako první vstřelit branku, ale Žlobin ještě do konce první třetiny skóre srovnal. Druhá třetina pokračovala ve stejně vysokém tempu, jako ta první. Naši osmáci dokázali s běloruskými borci držet krok, ale gólově se v druhém dějství prosadil pouze náš soupeř, a to hned třikrát. V posledním dějství sice ještě Vítkovice z přesilovky snížily rozdíl skóre na 2:4, ale Bělorusové už žádné drama nepřipustili a dvěma brankami v závěru utkání stanovili konečný výsledek 2:6.
 
V podvečer pak na vítkovickou Rideru čekal souboj s výběrem Vologodské oblasti, týmem HK Olymp složeným z hráčů ročníků 2006 i 2005. Bylo jasné, že po dopoledním vyčerpávajícím utkání, navíc prohraném, nebude jednoduché posbírat síly a opět se naplno vrhnout do boje. Naši osmáci se však projevili jako srdnatí reprezentanti vítkovického hokeje a ve třetí třetině dokázali srovnat skóre utkání z 0:2 na 2:2. Tím si vynutili samostatné nájezdy a gólem ve 4. sérii strhli vítězství na svou stranu. Cenné dva body je posunuly na průběžné 4. místo a v neděli se ve svém posledním utkání na turnaji utkají s celkem HK Severstal Čerepovec v přímém souboji o třetí místo.