Osmá třída vicemistrem republiky

Hokejisté 8. třídy HC VÍTKOVICE STEEL vybojovali na finálovém turnaji Mistrovství republiky v Hradci Králové stříbrné medaile. V konkurenci nejlepších týmů své kategorie se museli sklonit pouze před Spartou, která získala mistrovský titul.

Kategorie osmé třídy se v ledním hokeji hraje nejprve v základních regionálních skupinách. Tu svou žáci HC VÍTKOVICE STEEL jednoznačně vyhráli a postoupili na tradiční finálový turnaj Mistrovství republiky, kde se proti sobě postaví vždy ti nejlepší z nejlepších, aby si to spolu rozdali o titul mistra Česka.

Svěřenci trenérů Radka Kuřidýma a Bohumila Kacíře patřili k největším favoritům na republikové stříbro, což od prvních zápasů potvrzovali. Vysoká výhra 7:1 nad Plzní a 4:2 nad domácím Hradcem nasměrovaly Ostravany za bojem o titul. Bohužel první větší problém přišel s Přerovem, prohra 2:5 zkomplikovala boj o zlato. Zatímco Vítkovice padly, Sparta bodovala naplno dál. Výhra 2:6 nad Budějovicemi vrátila naději, jenže Vítkovičtí potřebovali v závěrečném střetnutí porazit Spartu. Modro-bílí ve vyhroceném utkání bojovali, jenže Pražané se o zlato připravit nenechali. Vítkovičtí osmáci tak získali na finálovém turnaji Mistrovství republiky stříbrné medaile a stali se tak Vicemistry Česka sezony 2014/2015.