Ondřej Roman: Výsledek není hrozivý, odveta je hratelná

V úvodním zápase osmifinále play off Ligy mistrů oblékl dres nejproduktivnějšího hráče svého týmu a zároveň při absenci služebně starších opor dostal na svůj dres kapitánské céčko. Útočník Ondřej Roman ale svůj tým v Liberci k vítězství nedovedl. Na druhé straně Vítkovice v sérii ztrácejí jen jeden bod, což je pro odvetu na ostravském ledě hratelný deficit.

První zápas série jste měli dobře rozehraný, ale v závěru jste jej ztratili. Jednogólový rozdíl ale není asi nijak hrozivý, co myslíte?

Je to přesně tak. Je škoda, že jsme v závěru dostali gól, ale i tak si myslím, že výkon i výsledek je vzhledem k naší situaci dobrý. Máme hodně zraněných, v tomhle zápase hrála řada mladých kluků, hráli jsme proti silnému soupeři na jeho ledě. Myslím, že se nemáme za co stydět.

Oproti sérii s Nitrou vás ale opět proti extraligovému soupeři trápila koncovka…

Jak se říká, to už je ohraná písnička. Měli jsme pár šancí, které jsme ale zase neproměnili. Ale navážu na předchozí odpověď, vzhledem k naší situaci můžeme po tom výkonu jít do odvety pozitivně. Ta ztráta není vůbec nijak tragická a myslím, že máme velkou šanci uspět.


Výsledkově duel vyzněl pro Liberec, vy už jste naznačil, že váš výkon nebyl špatný. Jak jste viděl zápas herně? Odpovídalo mu spíše bezbrankové skóre, nebo měl jeden z týmů výraznější převahu?

Abych řekl pravdu, tak mám dojem, že Liberec byl o kapánek lepší. Byl lepší v tom, že se dokázal déle udržet na puku v útočném pásmu a tím na nás vytvářel tlak. S tím jsme měli velký problém. My jsme spíše hrozili z protiútoků, což bylo občas hodně na riziko. Škoda, že jsme některý z úniků neproměnili.

Jak moc zamrzí způsob, jakým jste zápas prohráli? Dostat gól tři minuty před koncem ještě ve vlastní přesilovce by mohlo mít vliv na psychiku obou týmů, nemyslíte?

Tak, to je těžko posoudit, jaký vliv to může mít na psychiku obou mužstev, to bych asi nekomentoval. Je to špatné, když dostanete gól v přesilovce. Je to těžká situace zvlášť, když celý zápas odoláváte a právě v té chvíli můžete výsledek překlopit na svou stranu. Někdo se s tím může třeba hůře vyrovnávat. Ale nemyslím si, že by se to nějak výrazně odrazilo na naší hře nebo našem výkonu v dalších zápasech. Liberec zahrál na riziko a vyšlo mu to. Já jsem to úplně dobře neviděl, ale mám dojem, že tam někdo propadl ve středním pásmu, z toho Liberec získal přečíslení a využil jej. Je to opravdu škoda. Ale série se hraje na skóre a my ztrácíme jen jeden gól. Je to pořád hratelné.


Pikantností z vašeho pohledu určitě bylo, že Cramo Top Scorery zápasu jste byl vy a v dresu Liberce vaše někdejší vítkovické hokejové dvojče Vladimír Svačina. Zaznamenali jste to a řekli jste si k tomu něco?

Tak před zápasem jsme se o tom bavili a říkali si, že je to docela srandovní. Ale na druhé straně oba máme ve svých týmech role, od kterých se produktivita a góly očekávají, takže to odpovídá realitě. Já Sváčovi přeju, ať se mu daří, ale samozřejmě ne teď v odvetě s námi, to by bylo fajn, kdyby zůstal na těch bodech, které už má.