Ondřej Roman po skalpu Liberce: Víme, že doma jsme silní

Vítkovičtí jsou od 21.prosince loňského roku v domácím prostředí OSTRAVAR ARÉNY neporazitelní. Tuto báječnou bilanci natáhli i v těžkém duelu proti Liberci a nadále si drží třetí pozici v tabulce. Útočník Ondřej Roman navíc věří, že Vítkovice naváží na tyto výsledky i na kluzištích soupeřů.

HC Vítkovice RideraOndro, jak jste vnímali tu dlouho přestávku před zápasem? Přeci jen po rozbruslení to asi nebylo nic příjemného…

Ze začátku to bylo takové, že všichni z toho byli nervózní. Každý se snažil udržet v provozní teplotě, ale jak už to přesáhlo 15 nebo 20 minut tak už si z toho každý začal dělat srandu. Že jsme se už prostě měli domluvit, že první třetina skončí 0:0 a jdeme rovnou hrát tu druhou. Šli jsme do zápasu v dobrém rozpoložení, což bychom ostatně šli i tak.

Ale první třetinu jste vyhráli tak bylo asi dobře, že jste se nedomluvili na té remíze, že?

Asi jsme na tom vydělali. (úsměv)

Co vám trenéři naordinovali po středeční kanonádě s Olomoucí?

Oni jsou hodně, jak to říct, takové „skilled“ mužstvo. Nezahazují puky a hrají hodně s kotoučem. Náš cíl byl je donutit aby začali odhazovat ty puky a aby na něm byli co nejméně. Myslím si, že prvních asi 15 minut se nám to dařilo dobře. Ale pak vlastně i v průběhu celého zápasu jsme hráli dobře. Tedy až na třetí třetinu kde vyrovnali, tam si myslím, že nás hodně podržel Bartes (Patrik Bartošák).

Je to záměr hrát poctivě z obrany v čele s Partikem Bartošákem a hrát na rychlé brejky? Zdá se, že dost zápasů takto rozhodujete…

Jako asi bych zase neřekl, že hrajeme nějaký obranný hokej. Na druhou stranu máme typově dobré brejkové hráče jako Patrik Zdráhal, Rado Tybor nebo David Květoň a Lukáš Kucsera. Já osobně bych asi hrál o trochu více s pukem, ale teď to šlape takto, tak proč to měnit.

Bylo potřeba se zaměřit na tu zodpovědnější a rychlejší hru v zadu po tom posledním výsledku?

Minulý zápas byl opravdu takový volnomyšlenkářský z obou stran. Všem tam doslova padlo všechno co se vystřelilo po bráně. Takže proti Liberci to byl o poznání kvalitnější hokej a i díky tomu nepadlo tolik gólů.

Důležité asi bylo uhlídat soupeřovy přesilovky, které mají špičkové…

Ano ano, měli jsme si myslím dobře připravený plán jak je ubránit. I když jeden gól z nich dali. Ale myslím si, že měli čtyři nebo pět přesilovek a to se ještě dá na to, jak ty přesilovky mají silné. Ve předu i v obranných řadách.

Máte za sebou devátou výhru v domácím prostředí v řadě a to proti silným týmům. Jak moc to zvedne sebevědomí nebo to potěší?

Těší to hodně. Víme, že doma jsme silní a teď do reprezentační pauzy už doma myslím nehrajeme, což je trochu škoda. Ale myslím si, že i venku hrajeme solidní zápasy. Doma se nám to daří nějak ubít, venku se to občas nepovede. Tak doufám, že teď v Litvínově to zlepšíme.