Ondřej Roman má stále platnou dlouhodobou smlouvu

HC VÍTKOVICE RIDERA připomíná, že nejproduktivnější hráč týmu posledních dvou sezon, útočník Ondřej Roman má s klubem stále platnou dlouhodobou smlouvu a spekulace o jeho odchodu do jiné extraligové destinace jsou tak nepodložené.

HC VÍTKOVICE RIDERA vyvrací spekulace fanoušků na sociálních sítích a ve sportovních diskuzích, že by nejproduktivnější hráč týmu posledních dvou sezon Ondřej Roman měl pro příští sezonu zamířit k extraligové konkurenci.

„Ondřej Roman má u nás stále platnou dlouhodobou smlouvu, takže otázka jeho odchodu do jiného extraligového klubu rozhodně není na pořadu dne,“ připomíná hlavní trenér a generální manažer Vítkovic Jakub Petr. Zároveň se však sluší podotknout, že stejně jako řada dalších hráčů napříč českými kluby má i Ondřej Roman ve svém kontraktu klauzuli o možnosti uvolnění ze smlouvy v případě zájmu ze zahraničí. Klauzule se ale týká výhradně zahraničních klubů a nevztahuje se na českou Extraligu, čímž je vyloučen odchod Ondřeje Romana do Třince, Brna či jiných extraligových destinací, jak o tom fanoušci na diskuzních fórech mylně spekulují.

„Ve Vítkovicích mám platnou smlouvu, pouze s klauzulí, že bych mohl využít odchodu do zahraničí. Žádná vážnější nabídka z venku mě ale zatím neoslovila, takže v současnosti neexistuje důvod, proč bych z Vítkovic měl odejít,“ podotýká sám Ondřej Roman.

„Nebývá zvykem, že bychom oficiálním vyjádřením reagovali na každou spekulaci, která se mihne sociálními sítěmi, na druhou stranu právě – v uvozovkách – zaručené infromace o odchodu Ondřeje Romana do Třince, Brna a dalších extraligových klubů vytvářely mezi našimi fanoušky zbytečné negativní reakce, až hysterii. Proto jsme se zcela ojediněle rozhodli reagovat a tyto spekulace jasnými fakty vyvrátit,“ dodává za redakci vítkovického webu Zdeněk Janiurek, manažer pro komunikaci.