Ohlédnutí za žákovským Winter Classic derby: Vítkovice dominovaly

Netradiční žákovské Winter Classic derby ostravských hokejových klubů se stalo jednoznačnou kořistí Vítkovic. Modro-bílí jasně přehráli Porubu pod otevřeným nebem v Bruntále jak v kategorii 8. třídy, tak v kategorii 6. třídy.

Atraktivní ostravské derby ligy starších žáků mezi Vítkovicemi a Porubou hostil netradičně zimní stadion v Bruntále. Zcela záměrně. Ostravské týmy si totiž chtěly na závěr měsíce ledna užít mistrovský zápas pod otevřeným nebem.

Ostravské Winter Classic derby se v obou případech stalo jednoznačnou kořistí Vítkovic. Modro-bílí se radovali v bitvě osmáků i šesťáků. Tým osmé třídy zvítězil nad Porubou 7:1, šestá třída dokonce 12:0.

„Asi nám to vyhovuje,“ smál se po zápasech trenér obou kategorií starších žáků Vítkovic Luděk Krayzel. „Na hráčích obou týmů bylo znát velké odhodlání a nadšení z toho, že můžou hrát pod otevřeným nebem. Přece jen tihle kluci hltají veškeré highlighty nejen z extraligy, ale i z NHL a tam jsou Winter Classic zápasy už tradicí. Navíc šlo o derby a to je i pro nás, i pro Porubu vždy hodně důležité střetnutí. Takže o motivaci bylo postaráno a já mám radost, že se nám podařilo oba zápasy vítězně zvládnout,“ dodal Krayzel.

Liga starších žáků – Winter Classic (Bruntál, 21. 1. 2018)

HC RT TORAX Poruba – HC VÍTKOVICE RIDERA 0:12 (0:3, 0:5, 0:4)

Branky: 2. Glas (Fojtík), 4. Matějka, 18. Urbiš (Kyjovský), 23. Mikunda (Čuba), 32. Jasinski (Matějka), 37. Fojtík, 39. Fojtík (Glas), 40. Mikunda, 42. Fojtík (Mišurec, Glas), 46. Glas (Mišurec, Vodvárka), 47. Jasinski (Matějka), 55. Jasinski (Kyjovský). Rozhodčí: Janda – Cirkl. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 120.

HC RT TORAX Poruba: Rafaj (Sluka) – Bajger, Rotter, Pelikán, Papaj – Dragon, Korpas, Pros, Schrom, Veselý M., Murin, Vehovský T., Hlaváč

HC VÍTKOVICE RIDERA: Sobol (Vávra) – Řehulka, Chaloupka, Kalvoda, Vodvárka, Čuba, Kyjovský – Fojtík, Glas, Mikunda, Matějka, Urbiš, Žídek, Číž, Jasinski, Mišurec, Dorazil

HC RT TORAX Poruba – HC VÍTKOVICE RIDERA 1:7 (0:2, 1:3, 0:2)

Branky: 21. Becher O. (Vehovský M.) – 8. Kural (Macho), 14. Petr, 24. Melovský (Juříček), 29. Wawrzkiewicz D. (Križ), 37. Juříček (Pavelec), 46. Šústek (Juříček), 55. Petr (Juříček, Macho). Rozhodčí: Janda R. – Cirkl. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 120.

HC RT TORAX Poruba: Münch (Drabčík) – Šinal, Mayer, Kaleta, Pásek, Haladěj, Borkovec, Pospíšil – Stuchlík, Kovalčík, Petruška, Činčala, Becher O., Macias K.T., Kalužík T., Vehovský M., Brabec

HC VÍTKOVICE RIDERA: Smolka – Řepa, Veřmiřovský, Križ, Šústek, Bialy, Kafna – Macho, Pavelec, Petr, Moravec, Melovský, Wawrzkiewicz, Juříček, Přibyl