Odpovídat bude Stano Hudec

Během necelých dvou sezon vyrostl slovenský obránce Stanislav Hudec v jednu z největších osobností Vítkovic. V současnosti je třiadvacetiletý bek nejlépe střílejícím obráncem extraligy. K loňským pěti zásahům přidal letos už dalších devět.
     Hudec má opravdu velký čich na góly. Ve správný moment si dokáže najet před soupeřovu svatyni a přečíslit tak protivníkovu obranu. Přestože se někdy zdá, že Hudec až příliš riskuje, není tomu tak. Kromě podpory ofenzívy zvládá slovenský obránce i svou hlavní činnost, obranu. Společně se Slávisty Novákem a Žižkou je se šestnácti plusovými body na druhé příčce mezi obránci. Lépe je na tom jen liberecký Valdemar Jiruš. Už loni Hudec dokázal, že umí branky střílet. Letos jich už dal devět, mezi obránci nejvíc. Na paty mu dýchá zkušený Martin Hamrlík s osmi zásahy. Pět dalších beků se letos trefilo sedmkrát. Už loni nakoukl vítkovický hokejista do slovenské reprezentace a i v současnosti se drží v jejím širším kádru. O tomto víkendu byl Hudec poprvé nominován na prestižní Utkání hvězd. Společně s ním reprezentoval barvy Vítkovic už jen centr Jiří Burger. I na této exhibiční akci prokázal Hudec svou produktivitu. Ve vítězném celku české extraligy byl jediným obráncem, který skóroval.