Novopečený Popradčan Rudolf Huna poslal do Vítkovic vzkaz

V tomto týdnu podepsal Rudolf Huna smlouvu s nováčkem KHL HC Lev Poprad, což znamená, že v nadcházející sezoně dres Vítkovic neoblékne. Před nástupem do nového angažmá se alespoň rozloučil s Ostravou a všemi fandy.

Není žádným tajemstvím, že velkým přáním Rudolfa Huny bylo hrát na Slovensku a k tomu v jedné z nejkvalitnějších lig světa. Loni tato vidina s odložením projektu HC Lev Poprad vzala za své. Letos už to vypadá, že se na Slovensku KHL přece jen hrát bude, a tak jedenatřicetiletý slovenský útočník využil této možnosti a stal se hráčem popradského klubu. Na své předešlé působiště ale nezapomněl a do Ostravy poslal jasný vzkaz, že na Vítkovice bude v dobrém vzpomínat.

„Ve Vítkovicích bylo super, vždyť jsme skončili druzí a hlavně parta v týmu byla skvělá, celý kolektiv šlapal, prostě opravdu paráda. KHL je na druhé straně pro každého výzva a pro mě taky. Hodně mě lákala ta myšlenka, že budu hrát takovou kvalitní ligu a přitom doma na Slovensku a když se ta možnost naskytla, tak proč toho nevyužít? Jsem rád, že se to zatím daří a že si zahraji KHL. S Vítkovicemi jsem se vůbec nerozešel ve zlém! Poznal jsem tady hodně skvělých lidí a až do poslední chvíle jsme jednali s vedením o možnosti nové spolupráce. Nakonec ale vyhrála ta KHL. V každém případě bych rád alespoň touto cestou pozdravil všechny v klubu a hlavně fanoušky, i když jsem některé z nich svým odchodem určitě zklamal. Takový už je ale život hokejistů, jednou jsme tam a jindy zase jinde. Už teď se ale těším, až se v srpnu do Vítkovic znovu podívám,“ vzkázal Rudolf Huna a připomněl, že na 9. srpna je podle původního programu naplánováno v ČEZ Aréně přípravné utkání právě mezi domácím HC VÍTKOVICE STEEL  a HC Lev Poprad.