Nově tvořící se starší dorost prověří turnaj v Prostějově

Už s hráči, kteří připadají v úvahu pro novou sezonu, se o víkendu zúčastní starší dorost HC VÍTKOVICE STEEL mezinárodního přípravného turnaje v Prostějově. Cílem je otestovat nové hráče v zápasovém tempu.

Sezona 2015/2016 sice skončila teprve před pár týdny, ale Vítkovice už myslí na nový ročník. Starší dorost skončil v play off už v prvním kole a nyní se tvoří nové mužstvo i s řadou hráčů ze středu vicemistrovského kádru mladších dorostenců. Trenéři Roman Ryšánek a Petr Bolek mají své nové svěřence k dispozici už několik dní v tréninku, nyní ale jejich schopnosti budou moci otestovat na mezinárodním turnaji v Prostějově.

„Je to vyloženě testovací turnaj, ve kterém chceme prověřit naše hráče v zápasové zátěži a zápasovém tempu. Turnaj je velice kvalitně obsazen, kromě týmů z Česka a Slovenska se jej účastní například i Finové,“ říká trenér Roman Ryšánek. Účelem prostějovské soutěže opravdu není nic jiného, než příprava na novou sezonu, výsledky tak nebudou mít až tak velkou prioritu, byť samozřejmě vyhrávat chce každý. „Turnaj je specifický už jen například v tom, že se zápasy nehrají na třetiny, ale pouze dvakrát dvacet minut. I to nám ale postačí k získání řady poznatků o jednotlivých hráčích a mužstvu,“ dodává Ryšánek.

Vítkovice se v základní skupině střetnou s domácím Prostějovem, slovenským týmem HC Bulldock a finským celkem Kemijärvi. Druhou skupinu tvoří Přerov, Valašské Meziříčí, Nový Jičín a běloruský Minsk.

Program HC VÍTKOVICE STEEL na Turnaj U17 Prostějov

15.4.16 15:00 1. kolo HC VÍTKOVICE STEEL – HC Bulldock (SVK) X : X
15.4.16 18:45 2. kolo Kemijärvi (FIN) – HC VÍTKOVICE STEEL X : X
16.4.16 10:30 3. kolo LHK Jestřábi Prostějov – HC VÍTKOVICE STEEL X : X
16.4. – 17.4.   Zápasy o umístění