Nikdo nečekal přestřelky, oddechoval po druhé těsné výhře famózní Bartošák

Také ve druhém zápase série se Spartou byl důležitým mužem ve vítkovické defenzivě Partik Bartošák. Hned několik ošemetných situací si prožil na začátku utkání po atacích soupeřových útočníků. V poslední třetině hned nadvakrát uspěl proti zkušenému Hlinkovi a Ostravané i podruhé uhájili těsné vítězství.

HC Vítkovice RideraPatriku, další vybojované a těžké vítězství. Jak těžké to pro tebe bylo?

Hodně těžké, čekali jsme, že taková ta série bude. Nikdo určitě nečekal, že budou padat nějaké přestřelky a že se bude hrát nádherný hokej. Ani jeden z těch týmů to letos v základní části nepředváděl. Oba týmy musí hrát bojovně, musí bojovat za každý metr ledu, v téhle sérii se to jenom dokazuje. Naštěstí my jsme byli ti šťastnější v obou zápasech, ale stále máme kus práce před sebou.

V úvodu zápasu to chvilkama vypadalo, že to bude spíše box než hokej. Jak jsi to viděl ty?

Byla to asi jejich taktika mě trochu znervóznět. Myslím si, že dostali ty pokyny od trenérů do mě zajíždět, protože včera se mi ten zápas asi povedl. Takže si myslím, že jeden z pokynů byl, aby do mě zajížděli. Ale v první třetině se jim to párkrát povedlo, pak už jsme si k tomu něco řekli v kabině a kluci mě tam výborně hlídali od té druhé třetiny.

Musel jsi sám krotit své emoce? Vystartoval jsi tam proti Černochovi, také ses ohnal hokejkou…

Tam šlo hlavně o to, že jsem dostal pár seker zezadu na nohy, když se odjíždělo od nás z pásma a rozhodčí to samozřejmě nemohli vidět. Tím pádem to ve mně trošku vyústilo, takže když mě sekl z boku do ruky, tak už jsem se po něm ohnal, protože taky nějaký ten temperament mám a v tu chvíli to ve mně vybouchlo. (úsměv) Ale hned jsem se uklidnil a myslím si nebo tedy doufám, že na mém výkonu to nebylo potom znát.

To byla jedna z těch seker, kdy ses tam minutu předtím těžce zvedal?

To bylo přesně ono a bylo jich tam více, když se na to člověk podívá. Rozhodčí to nemůže vidět všechno, ale zkoušeli to a párkrát se jim to povedlo do mě dloubnout, když to tak řeknu. A zároveň když tam padal myslím Smejkal nebo kdo to byl, nezapomněl ještě do mě tou pravačnou narazit do helmy. To bylo takové dost… ne nefér, je to play off hokej. Ale myslím, že to nemají zapotřebí. Kdyby hráli více hokej než tohle, tak ta série třeba mohla vypadat jinak.

Za stavu 1:1 jsi tam měl opět důležité zákroky. Hlavně Hlinka ti to tam cpal mezi betony nebo to bylo kolem betonu? Nevybavuješ si ty šance?

Teď vůbec nevím abych řekl pravdu. Vím, že tam měl šanci když jsme vedli 2:1 a dostal tam krosem přihrávku. Snažil se mi to zamést mezi nohy. To mě nakonec trefilo do hokejky a odrazilo se to ven a my jsme získali puk. Bylo tam několik možností, ale já jsem tam od toho abych kluky podržel a ten zákrok tam udělal. Kdybych ty góly pustil tak ta série může být jinde. Jsem rád, že mi taky kluci pomohli a naopak já můžu pomoci jim. Proto tu sérii vedeme zatím 2:0.

Vedete 2:0, to jste vedli i dva roky zpět v předkole s Plzní. Co udělat jinak abyste sérii dotáhli do vítězného konce?

Jet do Prahy s tím abychom ukončili sérii už ve čtvrtek. Určitě to nebud lehké, Spartě jde už o všechno a dají do toho všechno, protože se jim základní část moc nepovedla. Budou se to snažit dohnat alespoň v tom předkole. Oni ví, že není nic ztraceno, my sami víme, že nic není vyhráno dokud někdo nevyhraje tři zápasy. Ale určitě pojedeme do Prahy s tím abychom to ukončili už ve čtvrtek.

A co bys řekl závěrem na gesto Josefa Hrabala, který odvolal vyloučení po zákroku na Rasťu Deje?

Fair play. Určitě je to férový hráč, nečekal jsem to nebo jsem to ještě u něj neviděl, takže jsem byl trochu překvapený. Protože nemyslím, že někdo ze Sparťanů by něco takového udělal. Takže určitě to bylo férové gesto a klobouk dolů, že to takhle odvolal.