Můžeme se odpíchnout, v Liberci to urveme! Slibuje Šimon Stránský

Vítkovický útočník Šimon Stránský byl v duelu s hradeckým Mountfieldem jednou z klíčových postav a díky gólové teči a precizně provedenému samostatnému nájezdu se stal nejlepším hráčem na straně Ostravanů. Ti sice nemají svůj osud v boji o elitní šestku ve své moci, přesto soubor Jakuba Petra nic nevzdává.

HC Vítkovice RideraŠimone, jak důležitá je pro Vítkovice výhra s Hradcem? I když je to tedy v uvozovkách jen dvoubodová výhra…

Je to hodně důležitá výhra. Škoda, že nebyla za tři body, bohužel jsme zase dostali gól v koncovce. Ale myslím si, že od téhle výhry se můžeme odpíchnout a věřím, že v Liberci urveme tři body.

Co rozhodlo utkání? Samozřejmě že nájezdy, ale v poslední třetině jste dostali opět vyrovnávací branku, což se vám stává v poslední době často…

Byla to taková smolná situace, šli tři do čtyř našich hráčů a vystřelil to kolem beka. Bohužel, trefil to pěkně, s tím se nedá nic dělat, takže taková smolná situace, měli jsme to asi vyřešit jinak.

Vaše lajna tam měla zrovna puk… měli jste to v útočné třetině udržet déle?

Určitě, samozřejmě, začalo to u nás vepředu, měli jsme tam podržet puk a trošku je tam unavit. Ale dopadlo to, jak to dopadlo. A zaplaťpánbůh aspoň za ty dva body.

Je to ubíjející ty závěry zápasů? Nejdříve Třinec, Brno, teď vám zase utekl bod…

Je to psychicky náročné, ale věřím, že tyhle situace nás dokážou psychicky zvednout. A potom si myslím, že se to obrátí v dobré, v náš prospěch a ukážeme se v play off.

Obě branky musel potvrdit až videorozhodčí, trošku to byl takový videostop. Jak jsi viděl ty branky ze svého pohledu?

První branka byla hodně důležitá, možná i klíčová v tom zápase. Nebyl jsem si úplně jistý, na kostce to taky nebylo pořádně vidět a ze střídačky jsem to taky neviděl. Naštěstí to uznali. A u té mojí jsem si byl stoprocentně jistý, že to je gól. Spíše jsem se jen divil, že jsou na video, ale asi to musí v těchto situacích prozkoumat.

Jak to vypadá s postupem do play off? Nemáte to už ve vlastních rukou, jaký máte pocit nebo jaká je v kabině atmosféra?

No, není to úplně nejlepší pozice. My ale máme před sebou dva zápasy a budeme bojovat. Věřím, že Olomouc klopýtne a my si to urveme sami.

Jedete ale ven do aktuálně prvního Liberce, venku jste ale ještě letos body neuhráli. Co se s tím dá dělat?

Je čas s tím něco udělat, věřím, že to zlomíme a přivezeme tři body z Liberce.

Čím to, že venku se nedaří? Víte na čem nejvíce zapracovat?

Nevím. Těžká otázka… (chvíli přemýšlí) Fakt opravdu nevím co na to říct, je to těžké. Musíme najít nějaký recept, abychom vyhráli alespoň za dva body, nejlepší by samozřejmě byly tři.