Mladší dorostenci Vítkovic jsou vicemistři extraligy

Mladší dorostenci HC VÍTKOVICE RIDERA se na republikovém mistrovství v Hradci Králové stali vicemistry ELIOD Extraligy. Ve finálovém turnaji nestačili pouze na mistrovskou Spartu.

Stříbrnou sklizeň Vítkovic na finálovém podniku mistrovství republiky mládežnických týmů potvrdili mladší dorostenci. Svěřenci trenérů Romana Ryšánka a Radka Philippa obsadili konečnou druhou příčku a stali se tak vicemistry extraligy.

Finálový turnaj ELIOD Extraligy naservíroval účastníkům hodně těžký program. Tři zápasy ve třech dnech, které měly určit mistra soutěže. Vítkovice zahájily boje o extraligové prvenství výhrou nad Plzní. Když pak v sobotu modro-bílí přehráli Kometu Brno, bylo jasné, že mají na dosah i nejvyšší příčky. Shodou okolností turnaj vyvrcholil soubojem dvou neporažených týmů – Vítkovic a Sparty. Jejich přímý duel byl bitvou o mistrovský titul. V rozhodující situaci lépe obstáli Pražané, kteří vyhráli 7:1, ale Ostravané dosáhli alespoň na stříbrnou příčku a jednoznačně tak potvrdili kvalitu a svůj potenciál.

Mistrovský titul vybojovala Sparta Praha, na stříbrné příčce skončily Vítkovice, třetím týmem ELIOD Extraligy mladšího dorostu se stala Plzeň. „O výsledku rozhodl pohyb a kompatnost tří lajn soupeře. K našemu
úspěchu by vedl jedině stoprocentní výkon gólmana a dát první gól, ale
naopak jsme se hned z první akce dostali pod tlak elitní pětky soupeře.
Zápas se hodně zlomil za stavu 1:3, kdy šla pěkná střela od našeho beka
vedle, kotouč vzal soupeř a z protiútoku dal gól na 4:1. Spartě chci
pogratulovat, dneska byla nad naše síly. Klukům sem ale za celou sezonu
taky pogratuloval, výkony, které tady podali v pátek a sobotu, stály
opravdu za to. Kdyby mi před turnajem někdo řekl, že budeme druzí, tak
bych tomu nevěřil. Ale teď už to je pravdou,“
řekl po závěrečném zápase vítkovický trenér Roman Ryšánek.

4. HC Kometa Brno 3 0 0 0 0 3 6 17 0
(Z) počet zápasů, (V) výhry, (R) remízy, (P) prohry, (VP) výhry v prodloužení, (PP) prohry v prodloužení, (G) vstřelené branky, (OG) obdržené branky, (B) body