Mladší dorostenci neudrželi nadějný náskok, s Přerovem brali jen bod

Mladší dorostenci HC VÍTKOVICE STEEL měli ve čtvrtečním zápase nakročenoke třem bodům, jenže nakonec se jim ani napotřetí nepodařilo porazit mužstvo Přerova. Duel rozhodovaly až samostatné nájezdy a v nich byli lepší hosté.

Dvakrát v letošní sezoně Ostravané prohráli s Přerovem. Tentokrát chtěli už na ledě ČEZ ARÉNY svého soka porazit a měli k tomu velmi dobře nakročeno. Široké kluziště dělalo hostům v úvodu trochu problémy. Domácí se dostali do vedení už ve 2. minutě zásluhou Bernáta, vedení umocnil ještě zásah Šaly. Vítkovičtí měli zářivou první třetinu, nic na tom nezměnily ani dva snižovací góly Přerovských. Po dvaceti minutách vedly Vítkovice 4:2. Jenže v dalších částech hry už hráči trenérů Romana Ryšánka a Pavla Trnky nebyli schopni najít recept na střídajícího brankáře Vaculu. Přerovští se srovnali, ve 24. minutě snížili na rozdíl jediné branky. Náskok Ostravanů pak smazali v úvodu třetí třetiny. Utkání šlo do prodloužení a pak i do nájezdů, v nich vystřelil hostům extra bod Sirota. Vítkovičtí se tak museli spokojit s jedním bodíkem, přestože v zápase vedli rozdílem tří gólů.

Elliod extraliga mladšího dorostu

HC VÍTKOVICE STEEL – HC ZUBR Přerov 4:5 SN (4:2, 0:1, 0:1 – 0:0)

Branky: 2. Bernát (Kučera), 7. Šala (Baláž), 13. Raška (Bernát, Bijota), 15. Vondál (Gřesík, Slíž) – 9. Sirota (Peterka), 16. Šťastný (Sirota), 24. Peterka, 44. Šťastný (Navrátil), rozhodující nájezd Sirota. Rozhodčí: Šeděnka – Zicháček, Šeruda. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 100.

HC VÍTKOVICE STEEL: Daňa – Veřmířovský, Kaláb, Slíž, Kučera, Stareček, Bijota, Ficek, Bartek, Raška, Maxner, Baláž, Gřesík, Franz, Bernát, Šala, Toman, Vondál

HC ZUBR Přerov: Machač (7. Vacula) – Juřena, Dvořáček, Miklík, Šťastný, Skříček, Hotěk, Navrátil, Lašák, Plášek, Peterka, Hostášek, Sirota, Zdráhal, Petráš, Zeleňák, Horký