Mladší dorost překonal Havířov a bude bojovat o titul

Mladší dorostenci HC VÍTKOVICE RIDERA zvládli malé derby v semifinále ELIOD Extraligy, dva zápasy jim stačily k úspěchu nad Havířovem, což znamená, že tým trenérů Ryšánka a Philippa vyrazí do Hradce Králové na republikové finále, které urči mistra!

V bojích play off se z týmů Vítkovic drží už jen mladší dorostenci, ale s o to větší razancí! Svěřenci trenérů Romana Ryšánka a Radka Philippa zvládli nevyzpytatelné čtvrtfinále se Žďárem nad Sázavou, v semifinále uspěli proti rivalovi z Havířova a otevřeli tak brány finále mistrovství republiky, které se o víkendu uskuteční v Hradci Králové.

Vítkovičtí mladší dorostenci se ve čtvrtfinále na postup nadřeli, když doma překvapivě v úvodním zápase se Žďárem nad Sázavou padli. Pak už se ale jejich mašina rozjela. Ostravané uspěli na Vysočině a postup zpečetili doma.

V semifinále je čekalo derby s Havířovem. Vítkovičtí do něj vstoupili s pokorou, ale také s obrovským odhodláním, které nakonec slavilo úspěch. „Byli jsme si vědomi, co nás čeká. Především poslední zápas před play off, kdy jsme s Havířovem prohráli 1:4, byl pro nás velkým mementem. Kluci ale možná právě díky tomu nic nepodcenili, bojovali a dokázali vyhrát ve dvou zápasech,“ zmínil trenér vítkovických mladších dorostenců Roman Ryšánek.

Jeho svěřencům stačila dvě utkání k postupu do finále. Domácí duel byl hodně vyrovnaný, jednobrankové vedení Ostravané drželi až do závěru, jenže v 57. minutě se AZetu podařilo srovnat. Naštěstí v samostatných nájezdech rozhodl Lewandowski a také výborný Nick Malík v bráně modro-bílého celku. Odvetu v Havířově začali domácí agresivně a také se dočkali vedení, Vítkovičtí ale trpělivě bojovali, srovnali, otočili vývoj zápasu a po výhře 5:2 slavili postup do finále mistrovství republiky.

Finálový turnaj ELIOD Extraligy mladšího dorostu se hraje od pátku 24. března do neděle 26. března v Hradci Králové. V souboji o mistrovský titul si to Vítkovice rozdají s pražskou Spartou, Plzní a Kometou Brno a je jasné, že i v takto silné konkurenci budou chtít hráči HC VÍTKOVICE RIDERA prorazit a dosáhnout na co nejlepší výsledek.

ELIOD ELMD 2017

Semifinále