Mladší dorost bude od pátku v Přerově bojovat o titul

Čtyři nejlepší celky ELIOD Extraligy mladšího dorostu budou o Velikonocích bojovat v Přerově o mistrovský titul. Vítkovice po vítězstvích v play off nad Havířovem a Hradcem Králové v boji o zlato nebudou chybět.

Dvě série, čtyři zápasy a boj o mistrovský titul je zajištěn. Mladší dorostenci HC VÍTKOVICE STEEL v play off navázali na úspěšný závěr nadstavbové části, v nejkratším možném čase rozhodli série s Havířovem i Hradcem Králové a probojovali se tak na finálový turnaj mistrovství republiky do Přerova. „Jako favority bych nás neviděl, ale samozřejmě jedeme vyhrát. To pojede každé mužstvo, ale jiný cíl ani nemůžeme mít. V každém zápase chceme vyhrát a nyní jsme mezi čtyřmi nejlepšími a můžeme dosáhnout na to nejvyšší. Po úspěchu a po vítězství musíme toužit v každém utkání, v každém souboji, v každé chvíli,“ říká trenér Vítkovic Mojmír Trličík

Soupeři v boji o mistrovský titul budou Ostravanům Sparta, Zlín a Kladno, právě se Spartou odehrají svěřenci trenérů Trličíka a Kuřidýma první duel, už na Velký pátek od 19 hodin. „Se Zlínem jsme se potkávali v soutěži. Dokázali vyhrát šest jedna, ale také prohrát jedna šest. V posledních utkáních jsme vítězili, ale to bylo také tím, že Zlín byl v oslabené sestavě. Dnes má sestavu nabitou. Se Spartou jsme se potkali akorát v srpnu, jednou jsme vyhráli, jednou prohráli, za půl roku se mohlo hodně změnit. Sílu soupeře neznáme. Nám ale stačí, že známe svou sílu, kterou do Přerova a do toho turnaje jedeme ukázat, ukázat to, co jsme se za ten rok naučili a kam jsme se dostali,“ rozebírá soupeře Trličík a k pozdějším začátkům zápasů dodává: „Los je takový, jaký je. My do Přerova budeme dojíždět, takže nás čekají večerní až noční návraty. Ale určitě se s tím dá vyrovnat, musíme o tom s kluky mluvit a i ve spolupráci s rodiči udělat vše tak, ať jsme zregenerovaní do dalšího dne.“

„Sil máme dost. Semifinále jsme ukončili v pátek. Sobota, neděle volno, v pondělí bruslařský a kondiční trénink a úterý a čtvrtek věnujeme herním situacím. Kluci vypadají skvěle, hladoví po hokeji i po úspěchu. Myslím, že jsme po všech stránkách dobře připravení,“ dodává bojovně Trličík.

O tom, kdo získá titul mistra extraligy mladšího dorostu, bude rozhodnuto v neděli 27. března v podvečer.

Program HC VÍTKOVICE STEEL na finálovém turnaji ELIOD ELMD

25.3.16 19:00 FINÁL. kolo HC Sparta Praha – HC VÍTKOVICE STEEL Přerov