Mistrovství světa v para hokeji poblázní Ostravu

V sobotu vypukne první mezinárodní vrchol letošního hokejového roku v Ostravě! Mistrovství světa v para hokeji! OSTRAVAR ARÉNA se na více jak týden stane dějištěm boje o světový primát mezi osmi nejlepšími týmy, za které nastupují největší borci a bojovníci, jaké na ledě může fanoušek vidět. Mezi elitou nechybí ani česká reprezentace a ostravští hokejoví, ale i sportovní fandové vůbec, se mají na co těšit.

Přes Velikonoce se v OSTRAVAR ARÉNĚ stihla řada úprav a od nejbližšího víkendu budou v největší ostravské sportovní hale opět dunět hokejové manitnely. Světová špička para hokeje se sjede do moravskoslezské metropole k bojům o titul mistra světa!

Mistrovství světa v para hokeji (zastarale sledge hokeji) hostila Ostrava už v roce 2009. Po deseti letech se šampionát znovu vrací na místo, kde zaznamenal dosud nejvyšší návštěvy a nejvyšší úroveň organizace turnaje. Pro letošek si ale organizátoři stanovili za cíl překonat rekordní turnaj a stanovit nové možnosti mezinárodního podniku paralympijského sportu.

Mistrovství světa v para hokeji začíná v OSTRAVAR ARÉNĚ v sobotu 27. dubna. V boji o světový primát se utká osmička týmů – vedle domácí České republiky a favorizovaných celků USA a Kanady také Japonsko, Korea, Norsko, Švédsko a Itálie. Program MS najdete zde

Para hokej láká ze všech paralympijských sportů nejvíce, protože je pro oko diváka nejbližší klasickému lednímu sportu. Nepostrádá rychlost, tvrdost, je ale férový. Hokejisté hrají na speciálních saních – sledge – ale jinak se hraje na klasickém hokejovém kluzišti a prakticky podle totožných pravidel. Největší výjimkou je snad jen hrací doba – 3x 15 minut čistého času.

Vstupenky na jednotlivé herní dny jsou v prodeji buď v síti Ticketportal, nebo budou přímo na pokladnách OSTRAVAR ARÉNY. Vstupné je vlastně dobrovolné, ovšem nejnižší možná cena za jednodenní vstup (3 – 4 zápasy) je 50 Kč.

Více o MS v para hokeji Ostrava 2019 zde

Fanzóna plná PARÁdních aktivit!

Fanzóna Plná PARÁdních Aktivit!

Špičkový para hokejový turnaj, ale také skvělá zábava a oddych mezi jednotlivými zápasy. Na Mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2019 se nebudete nudit jedinou vteřinu!

Soutěže o ceny, střelba na branku, čučavý merch, odpočinkové zóny, fitko i vzdělávací aktivity. K tomu všemu hvězdy českého sportu a fotokoutek. Tohle je Fanzóna MS v para hokeji Ostrava 2019. Turnaj láká na ten nejlepší světový para hokej, mezi zápasy si ale čas můžete také PARÁdně užívat! Postará se o to třeba i DJ nebo živá kapela, která to rozpaří v Ostravar Aréně společně s maskotem turnaje – tučňákem Samsonem.

Příjďte si užít sport, hudbu i skvělý oddych do Fanzóny. Mihne se tam určitě i ambasador MS Dominik Hašek!!!

Otevíráme hned 27. dubna v 8:00. A nezapomeňte, že oficiální zahajovací ceremoniál na ledě bude první den turnaje od 18:00.

PARAmánie! PARÁdní MERCH je tady!

PARAmánie! PARÁdní MERCH Je Tady!

Seznamte se!

Samson je oficiálním maskotem Mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2019. Kromě toho, že ho už můžete vidět na zastávkách MHD v Ostravě, u silnic, v televizi a na sociálních sítích, Samson je také hlavním motivem PARÁdního merchandisingu Mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2019.

Že se Vám už para hokej dostal pod kůži? Dostane se i na kůži. Fanděte stylově s tetovačkou nejen pro děti.

Para ponožky na nožky a šup fandit na halu. Samson velký i malý. Zaručeně Vás ponožky s motivem „čučavého“ a „ňuchňavého“ tučnáka zahřejou jako žádné jiné. A Vy? Můžete v klidu a teple fandit svému para hokejovému týmu!

Oficiální merchandising – to jsou i dokonalá trička, šály, kelímky, odznáčky, dokonce ručníky nebo klíčenky. Mrkněte na ně v sekci FANZÓNA a ulovte si svůj kousek s tučňákem Samsonem v průběhu mistrovství. Pozor! Oficiální merchandising bude mo