Minulou sezonu chci zapomenout. Vítkovice? První volba! Hlásí Karel Plášil

Uplynulý extraligový ročník byl pro něj týmovým trápením, o to více chce nyní urostlý obránce Karel Plášil ve Vítkovicích uspět jak osobně, tak s mužstvem. Angažmá v Ostravě je pro něj novou motivací.

Má za sebou už týden tréninků v novém působišti, zvyká si na prostředí, na nové spoluhráče, maká naplno. Vytáhlý obránce Karel Plášil bude v nadcházející sezoně hájit barvy Vítkovic, do Ostravy se přesunul z Českých Budějovic.

„Uplynulá sezona byla pro mě asi nejnáročnější v kariéře. Hráli jsme od začátku na spodku tabulky. A když tam jste celou sezonu, není to vůbec dobré a je to těžké pro každého, náročné pro všechny,“ přiznává hned na úvod Plášil. Aby také ne. Motor se vrátil do nejvyšší soutěže, deset zápasů čekal na výhru, po 52 kolech skončil poslední, deset bodů za předposledním Zlínem. Sám Plášil v sezoně odehrál 51 zápasů, vstřelil 5 gólů, na 11 přihrál. To není špatný počin na obránce. Někoho může překvapit hodnota -23 v bilanci +/-, ale to v týmu, jehož rozdíl skóre činil hrozivých -79 gólů až takové překvapení být nemusí. „Rád bych na tu minulou sezonu už zapomenul a moc se těším na tu novou,“ říká na rovinu sedmadvacetiletý rodák právě z jihočeské metropole.

O jeho služby projevilo zájem vícero klubů, ve výběru upřednostnil Vítkovice. „Vítkovice jsou skvělá organizace, takže rozhodování nebylo těžké. Variant bylo více, to přiznám, ale jakmile mě oslovily Vítkovice, měl jsem téměř okamžitě jasno, že chci jít právě sem.“

Ona protrápená uplynulá sezona je pro Plášila další motivací dokázat v té následující, že dokáže být platným článkem extraligového kádru. Nechce hrát na chvostu, s Vítkovicemi se chce prát o vyšší pozice. „Moc se těším a zároveň je to pro mě nová výzva. Na Vítkovice jsem slyšel samá pozitiva. Budu se snažit týmu pomoct, jak nejvíc to půjde. Chceme být úspěšní a já k tomu chci přispět,“ hlásí českobudějovický odchovanec.

Plášil se připravuje s týmem na společných trénincích od samotného začátku, pracuje poctivě a svá slova tak podpírá realitou v letním drilu. V kádru Vítkovic to pro něj bude čtvrté extraligové angažmá, kromě mateřských Budějovic oblékal dres také královehradeckého Mountfieldu a stihl také dva starty v Olomouci. Za zmínku stojí také ročník 2017/2018, který strávil na Slovensku a v 60 zápasech zaznamenal 22 kanadských bodů za 7 gólů a 15 asistencí, což je na obránce velice slušné.

Karel Plášil

Číslo dresu:
Post:
obránce
Narozen:
25. dubna 1994 v Českých Budějovicích
Národnost: CZE
Výška:
190 cm
Váha:
90 kg
Držení hole: