Městské derby v MFH: Vstup zdarma i omezená kapacita

Čtvrteční městské derby mezi Vítkovicemi a Porubou bude do jisté míry exkluzivní. Hraje se na tréninkové Multifunkční hale, což na jednu stranu znamená vstup pro všechny fanoušky zdarma, ale na druhé omezenou kapacitu – maximálně 700 diváků. Prosíme přijďte včas a buďte také shovívaví k podmínkám, které v MFH jsou.

HC Vítkovice RideraV tomto týdnu hrají hokejisté HC VÍTKOVICE RIDERA jediné přípravné utkání. Je jím do jisté míry atraktivní městské derby s HC RT TORAX Poruba, který se letos probojoval do druhé nejvyšší soutěže. Souboj Vítkovic s Porubou se ale bude netradičně hrát na ledové ploše tréninkové Multifunkční haly OSTRAVAR ARÉNY, zatímco v hlavní hale se bude odehrávat jiný kulturní program. Zápas na MFH dělá z městského derby do jisté míry exkluzivní záležitost, ale fandové by si měli také uvědomit, že komfort v tréninkové hale není takový, jako v extraligovém stánku.

Vstup zdarma, ale jen pro 700 fandů

Vzhledem ke ztíženým podmínkám se vedení HC VÍTKOVICE RIDERA rozhodlo pro utkání s Porubou zrušit vstupné. Vstup je tak pro všechny zdarma, ovšem má to jednu důležitou přípomínku. Kapacita hlediště MFH je maximálně 700 diváků (502 míst k sezení, 200 na stání), více fandů se do haly nevejde. V tomto případě platí pravidlo „kdo dřív přijde, ten dřív mele“, čili ti, kteří dorazí na utkání dříve, mají přednost. Především majitelé permic by si tento fakt měli uvědomit a pokud chtějí na utkání přijít, měli by s dostatečným časovým předstihem. Vzhledem k tomu, že se hraje na MFH s kapacitou několikanásobně nedosahující počet již prodaných a aktivovaných permanentek, není HC VÍTKOVICE RIDERA schopný garantovat všem permanentkářům místo na duel s Porubou.

Bezpečnostní režim

Vzhledem k podmínkám v MFH, stísněnému hledišti a možným předpokládaným excesům v návaznosti na loňskou zkušenost ze vzájemného zápasu v Porubě, bude na utkání Vítkovice – Poruba nastaven vyšší bezpečnostní režim. V praxi to znamená, že bude posílená bezpečnostní služba, utkání budou monitorovat i policisté. Fanouškům nebude umožněn vstup do haly s rozměrnějšími zavazdly (viz návštěvní řád OSTRAVAR ARÉNY), stejně tak nebudou diváci vpuštěni do haly ani s transparenty, choreem či vlajkami na tyčích.

Vchod do MFH

Do Multifunkční haly se vchází vstupem ze směru od ulice Ruská (klasický vstup pro veřejné bruslení). U vstupu budou pracovníci security monitorovat počet diváků, vcházejících do haly. Po naplnění kapacity 700 fanoušků bude automaticky každému dalšímu zájemci vstup odepřen.

Bez bufetu

Podmínky v MFH neumožňují provozování bufetu. Během utkání mezi Vítkovicemi a Porubou tak fandové nebudou moci přímo v hale zakoupit občerstvení. Vzhledem k atraktivitě zápasu a režimu bezpečnostní služby, nebude fanouškům umožněn vstup k ledové ploše a tudíž nebude moci být v provozu ani občerstvení, které bývá například na veřejném bruslení.

Klima v MFH

Navzdory vysokým letním teplotám je v Multifunkční hale docela chladno. Rozhodně se nedoporučuje na utkání dorazit jen v kraťasech a triku s krátkým rukávem.

Parkování

K parkování je možné využít klasická parkoviště OSTRAVAR ARÉNY.

HC VÍTKOVICE RIDERA
HC RT TORAX Poruba