MD: VIT – AZH 4:1: Mladší dorost doma vykročil za postupem

První duel čtvrtfinálového derby ELIOD Extraligy mladšího dorostu mezi Vítkovicemi a Havířovem zvládli na ostravském ledě lépe domácí. Modro-bílí získali v sérii hrané na dvě výhry triumf 4:1. Odveta se hraje v pátek v Havířově.

Na blond odbarvené vlasy, bojové modro-bílé barvy na tvářích, odhodlání v srdcích. Mladší dorostenci HC VÍTKOVICE STEEL vstoupili do play off, pro některé do vůbec první bitvy vyřazovacích bojů. Jejich soupeřem pro čtvrtfinále ELIOD Extraligy se stal Havířov, do jisté míry nevyzpytatelný soupeř. Favorizovaní Ostravané však první duel na svém ledě zvládli a jsou tak jednou nohou v semifinále, jen ještě udělat onen druhý krok.

Vítkovičtí se do AZetu zakousli s velkou vervou a dravě. Rychlé utkání od úvodu nabízelo příjemnou hokejovou podívanou. Hosté potvrzovali prognózy o dobře organizované hře v defenzivě, Ostravané se ale po čase přece jen dokázali svým důrazem prosadit. Ve 14. minutě otevřel skóre zápasu Adam Urban, pro kterého vybojoval kotouč v bruslařském souboji Smička.

Ve druhém dějství se Ostravané úspěšně ubránili oslabení a v polovině zápasu zvýšil na 2:0 pro domácí Jan Vojtovič. Havířov však ještě před druhou přestávkou dokázal náskok soupeře stáhnout, v poslední minutě třetiny se prosadil Lukáš Juhász.

Gól do šatny však modro-bílé nezlomil. Vítkovičtí zadrželi probuzený AZet a sami zlomili jeho odpor. V 54. minutě vrátil domácím dvoubrankový náskok Adam Beránek a krátce po něm udělal tečku za zápasem svým druhým gólem zápasu Adam Urban – 4:1.

„Je skvělé, že jsme první krok zvládli. Nebylo to lehké. Na našich klucích bylo vidět, že strašně chceme, ale ze začátku nám to spíše svazovalo ruce a nohy. V některých situacích si myslím, že ani někteří hráči sami sebe nepoznávali. Až postupem času se ale všichni zklidnili a šli do své hry. Havířov – výborně bruslící tým, maximálně nahecovaný na to nám znepříjemnit hru. Hrál velice aktivně a ve hře bez kotouče byl lepší. Potvrdilo se to, co jsme očekávali – výborné bránění předbrankového prostoru čtyřmi až pěti hráči. Je pak těžké se probíjet do dorážek, když v některých chvílích to vypadalo, že Havířov nemá jednoho, ale čtyři nebo pět gólmanů. O to větší radost máme, že se nám tenhle první díl podařil,“ zhodnotil úvodní zápas série trenér vítkovického mladšího dorostu Mojmír Trličík.

Druhé dějství souboje Vítkovic s Havířovem se odehraje v pátek na ledě AZetu. Ostravané vědí, že jedno vítězství je dělí od postupu, ale zároveň varují před přílišnou euforií, ještě zdaleka nemají nic vyhráno. „Aby ten zápas byl úspěšný – myslím, že po hokejové stránce, v kombinacích a tak, jsme byli lepší. Hlavně ve třetí třetině. Takže v Havířově budeme chtít navázat na náš výkon ze třetí třetiny prvního zápasu. Budeme samozřejmě apelovat na to, abychom hráli s klidem a rozvahou. Pro některé hráče to byl vůbec první zápas play off, takže určitá nervozita byla znát. Takže budeme chtít hlavně od začátku hrát v pohodě, v klidu, snažit se hrát svou hru,“ zmínil Trličík.

PLAY OFF ELIOD ELMD – čtvrtfinále

HC VÍTKOVICE STEEL – AZ Havířov 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Stav série: 1:0

Branky: 14. Urban (Smička, Kylnár), 30. Vojtovič (Bieniek, Beránek), 54. Beránek (Bieniek, Vojtovič), 55. Urban – 40. Juhász (Potočný). Rozhodčí: Cibula – Cabák, Hykel. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. Diváci: 156. Střely na branku: 37:21.

HC VÍTKOVICE STEEL: Malík – Malík Z., Bílý, Vacula, Bieniek, Šulák (A)– Plánka, Vojtovič, Fridrich (C), Žemba (A), Takáč, Kylnár, Vícha, Urban, Smička, Mrva, Beránek

AZ Havířov: Dufek – Pavelek, Grygar, Hrček, Máca (A), Ševěček, Adámek – Janeček (C),Del Favero, Tomeček, Lednický, Potočný, Juhász, Pindel, Zíka, Bambula, Revaj