MD: MHK – VIT 1:4: Vítkovice vyřadily i Hradec a postoupily do finále

Semifinálovou sérii s Hradcem Králové ukončili mladší dorostenci Vítkovic hned na první pokus a vybojovali postup na finálový turnaj mistrovství republiky.

Domácí Mountfield musel po kolapsu v závěru ve Vítkovicích proti Ostravanům odvracet mečbol. Úvod zápasu mu vyšel, v 10. minutě otevřel skóre Matěj Síla. Gól zlomil dosavadní ráz hry, který byl více opatrný a bojovnější. Inkasovaná branka probrala modro-bílé a reakce na sebe nenechala dlouho čekat, ještě před první sirénou srovnal střelou z brankoviště po individuální akci Jan Vojtovič – 1:1.

Bylo evidentní, že Ostravané si také v kabině o přestávce něco řekli, protože i přes oslabení v samotném úvodu druhé periody byli sebevědomější, aktivnější. Výsledkem toho bylo strhnutí vedení na jejich stranu. Ve 27. minutě se trefil od modré čáry Zack Malík – 1:2.

Jednobrankové vedení si Vítkovičtí přenesli do poslední periody a s odhodláním o něj nepřijít vstoupili do závěrečné dvacetiminutovky. Při náporu Hradce svůj tým opět výrazně podržel v klidu chytající Nick Malík. Mountfieldu snaha o aktivní přístup k zápasu upřít nešla, ale psychická výhoda byla jednoznačně na straně hostů. Modro-bílí se nezalekli a šli si za svým cílem. Ve 47. minutě se to odrazilo v další změně stavu, na 3:1 zvýšil Petr Smička. Závěr zápasu se blížil, ale navzdory dvoubrankovému rozdílu ještě nebylo rozhodnuto, herně ale byli modro-bílí jednoznačně lepší. Definitivní razítko vítkovického postupu si připsal kapitán týmu Petr Fridrich, když v 59. minutě střelou pod vyrážečku pečetil výsledek na 4:1 z pohledu hostů. Šedesátá minuta odstartovala výbuch euforie. Ostravané zvítězili v semifinále play off a nyní je čeká boj o mistrovský titul na finálovém turnaji mistrovství republiky v Přerově.

„Z naší strany byla první třetina hodně špatná a tahali jsme za kratší provaz. Dlouho jsme se nemohli rozjet a domácí byli jasně lepším týmem. Druhou třetinu jsme to rozjezdili, hru jsme vyrovnali, ale zabrzdila nás vyloučení, což udrželo Hradec nadále ve hře. Věřili jsme, že jim budou ubývat síly rychleji, než nám, protože nyní mají kádr oslabený. To se nakonec ve třetí třetině potvrdilo a dokázali jsme vstřelit dvě branky. Jsme moc rádi, že jsme sérii dotáhli do vítězného konce,“ zmínil po zápase trenér Vítkovic Mojmír Trličík.

PLAY OFF ELIOD ELMD – semifinále

Mountfield HK – HC VÍTKOVICE STEEL 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Konečný stav série: 0:2

Branky: 10. M. Síla (Krištof) – 18. Vojtovič (Beránek, Fridrich), 27. Z. Malík, 47. Smička (Urban), 59. Fridrich. Rozhodčí: Battěk – Svoboda, Svobodová. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 111. Střely na branku: 24:25.

Mountfield HK: Dvořák – Řehák, Voňka, Martinec, Krištof, Duben, Klodner – Šedivý, Jakubec, M. Síla, Jušta, Vaňát, Pokorný, Šlaicher, Morong, Poppel

HC VÍTOVICE STEEL: N. Malík – Z. Malík, Bílý, Raška, Vacula, Bieniek, Zapletal, Šulák – Plánka, Vojtovič, Tvrdý, Fridrich, Žemba, Takáč, Kylnár, Vjačka, Vícha, Urban, Smička, Mrva, Beránek