Marek Hrbas ve výběru hvězd extraligy pro All Star Cup 2018

Utkání hvězd zažívá svou renesanci. V podobě All Star Cupu se spolu v únoru střetnou hvězdy hned čtyř lig – Tipsport Extraligy, Tipsport Ligy, EBEL a DEL – v Bratislavě. Česká nejvyšší soutěž zveřejnila nominaci, ve které Vítkovice reprezentuje obránce Marek Hrbas.

V novém formátu, ale znovu s příslibem velké zábavy ožívá podnik utkání hvězd. Tentokrát už ale ne jen jako jedno utkání nejlepších hráčů „východu“ a „západu“, případně české a slovenské extraligy. Do Bratislavy se 17. února sjedou hvězdy hned čtyř evropských lig – české extraligy, slovenské ligy, nadnárodní rakouské EBEL a německé DEL. Čtyři týmy si to rozdají turnajovým systémem v atraktivním formátu zápasů hraných na dva patnáctiminutové poločasy a ve složení tří proti třem.

Česká Tipsport Extraliga zveřejnila soupisku čtrnácti hvězdných hráčů – z každého extraligového týmu jednoho. Kapitánem výběru bude Jaroslav Bednář. Vítkovice reprezentuje obránce Marek Hrbas. Pravdou ovšem je, že ostravský klub bude zastoupen více, než jen účastí Hrbase. Hlavním trenérem výběru extraligy je Vladimír Vůjtek starší a jeho asistentem současný kouč Mladé Boleslavi Viktor Ujčík.

Marek Hrbas byl svou nominací na atraktivní exhibici příjemně překvapen. „Mám velkou radost a hodně si toho vážím, že jsem mohl být vybrán do All Star týmu naší extraligy. Myslím, že to bude super zážitek pro nás všechny i pro fanoušky a věřím, že si to všichni skvěle užijeme,“ reagoval na svou nominaci do All Star týmu Tipsport Extraligy vítkovický zadák.

Nominace se samozřejmě musela obejít bez extraligových hráčů, kteří figurují na soupisce reprezentace pro olympijské hry. I tak ale trenérské duo Vůjtek – Ujčík bude mít v rukách hodně silný výběr, který bude mít šanci na celkové prvenství v atraktivní a prestižní soutěži.

Nominace Výběru české extraligy na All Star Cup 2018

Brankáři: Libor Kašík (Aukro Berani Zlín), Miroslav Svoboda (HC Škoda Plzeň).

Obránci: Erik de la Rose (HC Dukla Jihlava), Brett Flemming (Piráti Chomutov), Marek Hrbas (HC VÍTKOVICE RIDERA), Martin Vyrůbalík (HC Olomouc).

Útočníci: Jaroslav Bednář (Mountfield HK), Viktor Hübl (HC VERVA Litvínov), Marek Kvapil (Bílí Tygři Liberec), Martin Nečas (HC Kometa Brno), Lukáš Pech (HC Sparta Praha), Jiří Polanský (HC Oceláři Třinec), David Tomášek (HC Dynamo Pardubice), Jakub Orsava (BK Mladá Boleslav).

Trenéři: Vladimír Vůjtek starší a Viktor Ujčík.