Malí vítkovičtí hokejisté zářili na turnaji v Kanadě

(Pavel Grossmann – MF DNES) – Česká hokejová škola se opět prosadila v zámoří. Nebylo to ale zásluhou
některého z českých hokejistů hrajících kanadsko- americkou NHL, ale malých
vítkovických hokejistů.

„Naše pátá třída se vrátila z obřího turnaje z Kanady s bronzovými medailemi,“ řekl sportovní manažer HC Vítkovice Steel Daniel Kysela. „Toho turnaje se zúčastnilo celkem více než čtyři sta mužstev různých věkových kategorií,“ přibližoval vítkovický mládežnický trenér Darek Stránský. Malí vítkovičtí hokejisté uspěli ve své kategorii mezi 32 mužstvy. „Byly tam kanadské a americké týmy, celky z Ruska a Finska. Češi jsme tam byli jediní,“ líčil Stránský. „Udělali jsme dojem, dostali jsme pozvánku na příští rok. Pojedeme rádi, ale bez sponzorů to nepůjde. Ti nám pomohli už letos.“  Naši se prosadili i v individuálních soutěžích   – Franc s Churým byli nejlepší v doplňkové soutěži v nájezdech.
   Ale trofej nejcennější získal gólman Michal Ďuriš. Malí hráči Vítkovic se totiž byli podívat v Ottawě na zápase NHL. Po utkání se dostali na pozvání hokejisty Václava Varadi do kabiny domácího týmu, za nějž nastupuje český reprezentační brankář Dominik Hašek. A ten dal malému gólmanovi Vítkovic svou hůl. „Ani s ní nechytá. Někde si ji uložil,“ usmál se Stránský.

Ale nejen vítkovická 5. třída patří ve své kategorii k nejlepším. Čtvrťáci nedávno vyhráli mezinárodní turnaj doma, šesťáci v Polsku a osmáci na Slovensku. Sedmáci byli druzí na velkém turnaji v Praze.

Umístění našich žákovských mužstev na turnajích v průběhu vánoční přestávky.

4.tř. Ostrava  1. místo (Mezinárodní turnaj)

5.tř. Kanada    3.místo (Mezinárodní turnaj) z 35 mužstev

6.tř. Polsko    1.místo  (Mezinárodní turnaj)

7.tř. Praha     2.místo  (Mezinárodní turnaj)