Lukáš Kucsera po derby: V závěru jsme byli na koni a věřili, že můžeme vyhrát

Vítkovický útočník Lukáš Kucsera byl v duelu s Třincem téměř u všeho důležitého na obou stranách kluziště. Gólem a asistencí se velkou měrou postaral o vítězství s regionálním rivalem. Na souboj dvou týmů z čela tabulky dorazila téměř desetitisícová návštěva a před parádní kulisou tři body berou rytíři z Vítkovic.

HC Vítkovice RideraLukáši, jak bys za svého pohledu zhodnotil utkání?

Viděl bych to tak, že jsme měli vcelku dobrý začátek do zápasu. Víme, že Třinec na nás vždy od začátku zápas vlétne a že se z toho kolikrát vzpamatujeme až po dlouhé době. Ale myslím si, že díky tomu dobrému začátku se nám hrálo dobře a napadaly nám tam pak i nějaké góly. Dobře zachytal Bartes (Patrik Bartošák) a bylo výborné, že v závěru se nám podařilo dát třetí a rozhodující gól. Pak už to dopadlo jak to dopadlo.

Přesto co rozhodlo, že jste se tak vzchopili v poslední desetiminutovce a dokázali zvrátit zápas na vaši stranu?

Těžko říct, možná nám pomohla ta přesilovka na 2:2. Ta byla asi taková, která nás zvedla a věděli jsme, že jsme na koni a můžeme zápas dotáhnout do vítězného konce.

A co konkrétně jste změnili do poslední třetiny, kde se vám soupeře podařilo udolat? Jednodušší a přímočařejší hra?

Možná. Ale nevím, my jsme prakticky celý zápas chtěli hrát jednoduše. Celkem se nám to dařilo a pak nám to asi v závěru i více vycházelo. Vzadu jsme se s tím moc nepárali a dávali jsme to jednoduše i do útoku. Z toho pak vznikly třeba šance kdy padlo to břevno nebo tyčka.

Předchozí zápasy s Třincem vám moc nevyšly, pak se to s vámi svezlo a trochu jste klesli v tabulce. I proto bylo důležité s v derby uspět?

Já si myslím, že tohle vůbec ne. Tohle jsme v hlavě neměli. Jdeme opravdu zápas od zápasu a chceme vyhrávat. Tím, že to bylo derby a byla plná hala, to byl opravdu skvělý zážitek. Bylo dobře, že jsme takový zápas dotáhli do vítězného konce.

Byl jsi téměř u všeho důležitého, u dvou jak inkasovaných tak vstřelených gólech…

Říkal jsem si za stavu 2:2, že jsem byl vlastně u všeho. A sám jsem čekal na to jak to dopadne. (úsměv) Musím přiznat, že u těch gólů tam byla asi i nějaká moje chyba. To mě samozřejmě trochu mrzelo, ale je to hokej a chyby se prostě dějí. Proto jsem rád, že se nám podařilo zápas otočit.