Lukáš Kucsera ke své střelecké formě: Měli jsme mít mimčo asi dříve, říká s úsměvem

Po narození dcery se Lukáš Kucsera gólově rozstřílel. V Hradci Králové dal jeden gól, s Olomoucí se v neskutečné přestřelce prosadil dokonce dvakrát. Proti týmu z Hané, kde v kariéře také odehrál několik desítek utkání, si dvěma krásnými dělovkami pod víko vysloužil hornickou přilbu pro nejlepšího hráče zápasu.

HC Vítkovice RideraLukáši, toho vyrovnávacího gólu 35 vteřin před koncem třetí třetiny je asi škoda. Je to tak?

Samozřejmě je to škoda. Je škoda, že jsme to už neubránili. Ale dnes tam toho napadalo opravdu hodně, ale Olomouc je v takovýchto situacích hodně silná. Bohužel, že to nevyšlo už v základní hrací době.

A jaký to byl zápas celkově z tvého pohledu, padlo třináct branek, užili jste si to?

Užili… no nevím, to asi raději nechám na trenérech jak to vyhodnotí. Myslím si, že z toho asi takovou radost mít nebudou. (úsměv) Ale myslím si, že pro diváka to byl asi dobrý duel. Mohli vidět spoustu gólu a hodně šancí. Takhle bych to asi shrnul.

Ale byla tam ve hře i spousta chyb. Čím si to vysvětluješ, když hlavně v domácím prostředí hrajete do defenzivy velice dobře?

Já bych to asi řekl tak, že takové zápasy tam pořád jsou. Puk tam pořád nějak poskakoval a bylo to na jednu i druhou stranu. To je asi vše co bych k tomu řekl, takové zápasy se někdy prostě stávají.

S Petrem Kolouchem máte soutěž a přetahujete se kdo dá více bodů?

Všiml jsem si, že mu to tam taky celkem napadalo. Uvidíme, kdo bude na konci sezony na tom lépe.

Co na to říkáš že přijel do Ostravy poprvé jako soupeř a má na kontě hned dva góly a dvě asistence. Znáš jej za ty společné roky asi hodně dobře…

Jo, my jsme asi nejlepší kamarádi a pořád jsme v kontaktu. Pořád se spolu bavíme, ale těžko říct. Měl dobrý zápas, ale asi tak stejně dobrý jako já. Mě to tam taky celkem napadalo, takže asi tak.

Pořád budete nejlepší kamarádi i po takovém představení?

Samozřejmě, to je jasné, že budeme i nadále nejlepší kamarádi. I když vlastně ani nevím, protože jsem jej tam nechtěně trefil na hlavu, když jsem se otáčel. Takže jsem slyšel od něj jen takové: au. (smích) Takže se mu za to teď jen omluvím a myslím si, že se mezi námi nic nemění.

Měli jste se Petrem před zápasem nějakou sázku?

Nene, to jsme se vůbec nesázeli. Nic neproběhlo.

Oba tvé góly padly z podobných pozic, sedlo ti to přesně jak jsi chtěl?

Ano, je to tak, padlo to ze stejných pozic. Celkem mi ty střely sedly a více asi není co dodat.

Po návratu do sestavy po porodu dcery ti to střílí. Jsi teď více v pohodě?

Jo, to jsem si říkal, jestli jsme neměli mít to mimčo dříve. To už bych teď mohl hrát někde v zahraničí. (smích) Jako je to super, užívám si to.

A co říkáš i na ostatní exvítkovické hráče v kádru Olomouce? Kromě Petra Koloucha tam hrají i Irgl, který se trefil dvakrát, Petr Strapáč hraje hodně důrazně…

To tak asi prostě je, ta hokejová kariéra. Přestoupili a teď jsou tam, ale my se spolu samozřejmě známe. Je i hezké si proti nim zahrát.

Minule vám dal gól Ivan Baranka, dnes Petr Kolouch dva góly. Neměli byste si své bývalé hráče více hlídat?

(úsměv) To nevím, ale oni jsou samozřejmě šikovní hráči. Asi možná když ještě přijedete na stadion svého bývalého klubu, tak o to více jsou ve vás emoce. Nebo taková ta vyhecovanost je větší než normálně. Možná to bude tedy i tím.