Lukáš Kovář jede na mistrovství světa, nahradí zraněného Poláka

Tak přece jen budou mít Vítkovice svého zástupce na mistrovství světa i včeské reprezentaci. Obránce Lukáš Kovář byl dodatečně povolán trenérem Vladimírem Růžičkou za zraněného beka Romana Poláka. Dvaadvacetiletý vytáhlý zadák se k národnímu týmu připojí během úterý.

Zranění obránce Romana Poláka zkomplikovalo trenérům české reprezentace na mistrovství světa 2014 v Minsku práci. Ostravský rodák, aktuálně zadák St. Louis Blues, utrpěl zranění v úvodním zápase se Slovenskem a šampionát pro něj předčasně skončil. Trenér Vladimír Růžička už za něj ale náhradu našel a paradoxně je to další ostravský hokejista a současně přímý zástupce HC VÍTKOVICE STEEL. Svou pozvánku na mistrovství dodatečně dostal dvaadvacetiletý bek Lukáš Kovář.

„Mám velkou radost, že budu moct Česko reprezentovat i na mistrovství světa. Samozřejmě mi je ale zároveň velmi líto Romana Poláka, který se zranil," zmínil Lukáš Kovář v pondělí dopoledne v kabině Vítkovic. Zatímco jeho kluboví spoluhráči makali na letní přípravě v posilovně, vytáhlý dvaadvacetiletý obránce narychlo balil všechny své hokejové propriety. Kovář absolvoval přípravu, až těsně před konečnou nominací ze sestavy národního týmu vypadl. Nyní ale má druhou šanci. „Zavolali mi v pondělí ráno, že se mám sbalit a dorazit do Minsku. Zatím ani nevím, kdy tam dorazím. Z Ostravy nic přímého nelítá, takže musím vyřešit dopravu. Podle všeho bych měl v Minsku být buď v pondělí pozdě večer, nebo v úterý ráno až dopoledne," prozradil ještě během balení Kovář s tím, že tedy proti Kanadě v pondělním večerním utkání rozhodně nenastoupí.