LHH: VIT – OLO 2:1: Vítkovice rozhodly půlminuty před koncem o výhře i poháru

Tříbodová výhra mohla zajistit Vítkovicím výhru v přípravném turnaji Letní hokejové hry 2021. Ostravský celek sváděl s Olomoucí opět velice houževnatou a vyrovnanou bitvu, už se zdálo, že o naději na plný zisk přijde a s tím i o šanci na prvenství. Necelých 22 sekund před koncem však vítěznou branku vstřelil Rob Flick. Rozhodl ve prospěch modro-bílých zápas i turnaj.

HC OlomoucVlastně domácí generálka na extraligu pro Vítkovice. Ostravané jednak naposledy před startem nejvyšší soutěže v domácím prostředí vyzvali extraligový klub a jednak také naposledy na hlavní ploše OSTRAVAR ARÉNY, než halu obsadí mezinárodní volejbal. Modro-bílí v závěrečném klání turnaje Letní hokejové hry vyzvali Olomouc. Tříbodová výhra jim mohla zajistit vítězství v podniku.

Absence Robertse Bukartse (reprezentační povinnosti) a Vojtěcha Lednického (zranění) dopomohly k prvnímu startu za vítkovický tým útočníkovi Romanu Půčkovi, zapůjčenému ze Vsetína. Ostravští trenéři se nechali slyšet, že chtějí mladého forvarda pořádně ozkoušet, a tak dostal příležitost v první formaci.

Od samotného úvodu se zápas nijak nevymykal z nastoleného trendu a klasiky. Boj o každý centimetr ledu, přetlačovaná, úporná bitva chvílemi na úkor pohlednosti. Taková střetnutí mezi Vítkovicemi a Olomoucí bývají. Vzrušení nabíralo postupnou tendenci. V první třetině mohli mít více ze hry Vítkovičtí, kteří si zahráli dvě přesilové hry, Olomouc zahrozila ve své početní výhodě, ale ani jedna nerovnovážných situací gól nepřinesla. Aktivně si opět počínala na domácí straně třetí formace, Flick s Kalusem mohli potrestat chybné vyjetí brankáře Lukáše z brankoviště, ale ani tento moment skóre neotevřel.

To druhé dějství nabídlo především v úvodních minutách více hokejových akcí, více šancí a ruku v ruce s tím přišly také góly. Vše načal samostatným únikem Rostislav Marosz, který ale Lukáše nepřekonal. Na druhé straně se o únik pokusil Bambula, ale rovněž neuspěl. Olomouci nevyšlo ani přečíslení dvou proti jednomu, nepřesně mířil Kunc, brankář Stezka odolal. Ve 27. minutě přišel brejkový moment číslo čtyři a domácí publikum se mohlo radovat, sólo proměnil hodně zkušeně Rob Flick – 1:0. Vítkovické vedení ale vydrželo krátce, přesně minutu a 23 sekund. Od modré čáry se prosadil exvítkovický obránce Tomáš Černý – 1:1. Ostravané následně nevyužili další velkou šanci, únik Fridricha skončil nad bránou.

Třetí třetina pak byla zcela obrazem tvrdého boje, vyrovnané bitvy. Hanáci zklamali především v přesilových hrách. Zpytovat svědomí mohli hlavně v závěru utkání, kdy necelé čtyři minuty před třetí sirénou měli k dispozici minutu a třiapadesát sekund přesilovky 5 na 3. Ostravská trojice však odolala statečně a když v průběhu oslabení zasáhl jeden z hostů Petra Gewieseho vysokou holí do obličeje, dvojnásobná výhoda z pohledu červeno-bílo-červených se rozplynula. Povzbuzení ubráněným tlakem se Vítkovičtí pokusili o finální zteč ještě před blížícím se prodloužením. Znovu třetí formace, Marek Kalus zavezl kotouč až do bezprostřední blízkosti brány a v nastalé skrumáži se z předbrankového prostoru trefil podruhé v zápase Rob Flick – 2:1. Vzhledem k tomu, že do konce třetí třetiny zbývalo 22 sekund, bylo rozhodnuto. Vítkovičtí ustáli poslední snahu Olomouce o nápor a ziskem tří bodů vyhráli přípravný turnaj Letní hokejové hry.

Miloš Holaň (HC VÍTKOVICE RIDERA): Vyrovnané utkání, ostatně jako každé s Olomoucí. Šance byly na obou stranách a já myslím, že jsme misky vah mohli převážit na svou stranu ve druhé třetině, kdy jsme měli tři samostatné nájezdy, ale proměnili jsme jen jeden. Stále mi chybí special tým přesilovkový gól, ale Olomouc hrála taky houževnatě a taky měla několik šancí, zvlášť ve druhé třetině. V závěrečné třetině jsme přesilovkou pět na tři dali soupeři zbytečně šanci rozhodnout utkání. Velice dobře jsme ale oslabení ubránili a pak jsme si tvrdě šli za rozdílovým gólem, který nám také dal to vítězství.

Letní hokejové hry 2021

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Olomouc 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky: 26. Flick (Fridrich), 60. Flick (Kalus) – 27. T. Černý (Tomeček, Knotek). Rozhodčí: Cabák, Koziol – Gebauer, Gančarčík. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 753.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Stezka – Plášil, R. Polák, Galvinš, Gewiese, Koch, L. Kovář – Půček, J. Hruška, Svačina – L. Krenželok, Marosz, Fridrich – R. Bondra, Flick, Kalus – Bernovský, Chlán, Dej

HC Olomouc: Lukáš – Švrček, Valenta, Ondrušek, T. Černý, Řezníček, Dujsík, Groch – Klimek, Nahodil, Kunc – J. Káňa, Navrátil, Kucsera – Ostřížek, Knotek, Tomeček – Burian, Kolouch, Bambula