Letní příprava začala zostra

Ačkoli letošní hokejovou sezonu teprve čeká vrchol v podobě mistrovství světa, naši hráči už začali s přípravou na tu příští. Torzo týmy se v pondělí poprvé sešlo na Ledňáčku a v posilovně. A kdo z hráčů si myslel, že půjde jen o seznamovací trénink, ten se mýlil.

„Začali jsme hned zostra. Nejdříve jsme byli na palubovce na Ledňáčku a potom jsme přešli do činkárny. Pro mě to bylo v pohodě, já jen chodil okolo, ale myslím si, ž kluci toho měli napoprvé až nad hlavu. Začali jsme zostra a budeme tempo stupňovat,“ smál se trenér Miroslav Fryčer, který hráčům slibuje extrémně náročnou přípravu. „Chceme ji zkvalitnit oproti minulým rokům. Chceme se prezentovat náročnou hrou s forčekinkem po celém ledě a to stojí moc sil. Takže musíme jich mít opravdu dost.“

Na prvním tréninku se sešlo jen několik hráčů. Chyběli reprezentanti Pinc, Barinka, Hubáček a Irgl, k dispozici nebyli ani Szturc a Valchař. Ti byli u historického neúspěchu osmnáctky, která jako první český výběr spadla z elitní skupiny mistrovství světa. „Ze základu tady je jen pár kluků. Kromě těch, kteří Miroslav Fryčerjsou s reprezentací, další hráči jednají o smlouvě. Takže jsme to doplnili několika juniory. A jak se kluci budou vracet, budou se postupně zapojovat,“ uvedl Fryčer.

První fáze suché přípravy bude trvat do posledního červnového dne. „Tento týden bude ještě poznávací, ale hned v tom příštím přejdeme na dvoufázový trénink. Od 6. června máme v plánu soustředění. Ideálně bych to viděl někde u moře, asi v Chorvatsku. Skončíme pak 30. června, kdy klukům začíná dovolená. Na led vyjedeme 22. července,“ popsal plán přípravy kouč našeho mužstva.

V mužstvu je zatím pouze jediná nová tvář a to sedmatřicetiletý Ivo Prorok. Trenér má posily vyhlídnuté, ale trh není příliš velký. Špičkoví hráči totiž dávají přednost zahraničí. „Jednáme a jednáme, ale není to příliš snadné. Každý, kdo to umí, by chtěl jít ven. Hráči, kteří by nám pomohli, momentálně nejsou k dispozici. Ale do začátku sezony je ještě spousta času,“ řekl Fryčer.

Ostravské fanoušky pak hlavně zajímá, zde v klubu zůstanou i hráči, kteří po neprobojování se do play-off odešli do Švýcarska. Konkrétně se to týká Pince, Barinky, Hubáčka a Irgla. „Všichni mají platné smlouvy a já vycházím ve svých propočtech z toho, že všichni v klubu zůstanou,“ dodal Fryčer.