Letní příprava se dostává do plných obrátek

Hráči A-mužstva vstoupili do druhého týdne letní přípravy. Hlavní náplní toho prvního byly kondiční a fyzické testy a také úvod do tréninkového drilu, který se zastaví až po prvním červencovém týdnu. Od druhého týdne se příprava rozjíždí na plné obrátky

Minulé pondělí odstartovali hráči HC VÍTKOVICE RIDERA první fázi letní přípravy. Aktuální sestavu hráčů čekaly především fyzické a kondiční testy, které ostravský klub uskutečnil ve spolupráci s Ostravskou univerzitou.

„Testy absolvovali všichni hráči a nyní je vyhodnocujeme. Poslouží nám jako vodítko směrem k následující práci i pro porovnání před začátkem letních tréninků a po nich,“ osvětluje smysl testů kondiční trenér Igor Horyl, který je hlavní osobou letní přípravy.

„Samozřejmě už od minulého pondělka všichni hráči také trénovali. Zhruba pětasedmdesát procent týmu trénuje společně. Ostatní hráči mají po domluvě s trenéry nastavený individuální plán a jsme v pravidelném kontaktu a vše konzultujeme,“ připomíná kouč Horyl.

Od druhého týdne přípravy se letní dril rozjede na plné obrátky. V tom prvním využívali hráči na společné přípravě zcela výhradně prostory posilovny v kabině A-mužstva. Ve druhém týdnu už se škála sportovišť a tedy i přípravy rozšíří. „Kromě našich prostor v OSTRAVAR ARÉNĚ budeme už tradičně využívat naše partnerská tréninková centra a dále také atletická sportoviště na Městském stadionu, případně v Atletické hale,“ vypočítává Igor Horyl.

Aktuální kádr A-mužstva HC VÍTKOVICE RIDERA pro přípravu 2018

Brankář