Ladislav Svozil: Nyní je potřeba navázat na zápasy s Chomutovem a Třincem

Reprezentační přestávka končí, ve středu vlétnou Vítkovice do finální fáze základní části, která rozhodne o výsledku celé sezony. Trenér Ladislav Svozil se ohlédl za uplynulým týdnem a také prozradil, v jakém rozpoložení jeho tým je.

Před reprezentační přestávkou jste ze dvou zápasů doslova vydolovali dvě vítězství a pět bodů. Nebojíte se, že vás pauza může vykolejit z úspěšného tempa?

Z našeho pohledu ta pauza až tak vítaná opravdu nebyla, protože jsme před ní odehráli dvě velmi dobrá utkání a tímto přerušením přece jen nějakým způsobem vypadnout z tempa můžete. Po přestávce se síly vyrovnají a zase se to pomíchá. Na druhé straně je to stejné pro všechny, i Pardubice a Litvínov byly na vlně, což nám zákonitě moc nevyhovovalo, protože pořád si hlídáme někoho, kdo by pod námi mohl teoreticky zůstat, koho bychom za sebou měli udržet. Na nás nyní je, abychom i po pauze navázali na ty výkony z Chomutova a proti Třinci. Jak tahle přestávka reálně zamíchala kartami a pro koho byla výhodou nebo nevýhodou se ukáže až na ledě.

Reprezentační pauza nabízí prostor pro odstranění určitých nedostatků a pro nabrání síly. Jak jste ji v tomto směru vyžili?

Snažili jsme se zabrat ve všem. Přece jen trošku byl ten náš režim omezený, protože jsme měli v hale nároďáky jak český, tak ruský. Ve středu a v sobotu jsme měli volno, ale jinak jsme se v minulém týdnu zaměřovali především na individuální činnosti a bruslení tak, abychom v těch rozhodujících zápasech neztráceli kondici. Přidali jsme posilovnu na těžkou sílu a další věci, které jsou v tomto potřeba. Od neděle jsme se pak plnou měrou zaměřili na herní činnosti. Ne, že bychom herní činnosti nepilovali před tím, ale od neděle to bylo číslo jedna, čemu jsme se věnovali na tréninku.

Jak je na tom tým po psychické stránce? Dva poslední vítězné zápasy měly i společného jmenovatele – pokaždé jste prohrávali a pokaždé jste dokázali výsledek otočit. Dvakrát po sobě smazat náskok soupeře a vyhrát, to se vám v této sezoně ještě nepodařilo…

Určitě nám to neublížilo. Já myslím, že oba ty zápasy jsou přesvědčivým důkazem toho, že když je mužstvo v pohodě a kompletní, tak umí hrát a může uhrát ledacos, tak jako v úvodu sezony. Na to my nyní musíme navázat. Psychicky se ty kluky snažíme povzbuzovat celou sezonu, ale viděli jsme všichni, jak mužstvo reagovalo, když jsme inkasovali jeden nebo dva špatné góly. To v těchhle zápasech nebylo, i když jsme prohrávali, tak jsme si věřili a výsledek se dostavil, já věřím, že už opravdu všichni pochopili, že tudy ta cesta vede.

Jdete do už opravdu finální a rozhodující fáze základní části a potažmo i celé sezony, máte pro příští zápasy kompletní sestavu, nebo někoho trápí zdravotní problémy?

Petr Strapáč je nemocný, dostal na delší dobu antibiotika, takže ten nám chybět bude. Jinak je vše při starém a v mezích.