Ladislav Svozil a Jakub Petr povedou A-mužstvo i v nadcházející sezoně

Vedení ostravského klubu se dohodlo s dosavadní trenérskou dvojicí na prodloužení spolupráce. Trenérské složení A-mužstva tak pro sezonu 2015/2016 bude stejné, jako na konci tohoto ročníku.

Prezident HC VÍTKOVICE STEEL František Černík už krátce po skončení týmu v předkole play off avizoval, že v otázce trenérského složení je pro klub prioritní udržet trenérskou dvojici Ladislav Svozil – Jakub Petr. „Oba trenéři dostali konkrétní návrh a všichni v klubu máme nyní velkou radost, že se oba rozhodli pokračovat v práci u A-mužstva, kterou zahájili na podzim,“ říká generální manažer Vítkovic Petr Husička.

Do sezony 2015/2016 tak vstoupí A-mužstvo HC VÍTKOVICE STEEL pod vedením dvojice Ladislav Svozil – Jakub Petr. Pod těmito trenéry se tým zvedl z jedné z největších krizí posledních let. „Oba jsou to odborníci, kteří hokeji rozumí. Ladislav Svozil má bohaté zkušenosti, Jakub Petr je zase hodně progresivní. Toto spojení fungovalo, takže věříme, že bude fungovat i nadále,“ připomíná Petr Husička.

HC VÍTKOVICE STEEL také souhlasil s uvolněním Jakuba Petra pro potřeby reprezentace do 20 let, kterou by Jakub Petr mohl pro nadcházející sezonu převzít.

V nejbližších dnech tak trenéři společně s generálním manažerem klubu začnou pracovat na složení A-mužstva pro příští sezonu.