„Kotas“ znovu ožil. Žáci trénovali na místě bývalého stadionu

Dříve nebyly tréninky na tomto místě ničím neobvyklým. Dnes, dlouhých sedm let po zbourání, je trénink vítkovických hokejistů na místě bývalého zimního stadionu Josefa Kotase raritou. Sedmáci a páťáci měli jedinečnou příležitost alespoň zdánlivě nasát atmosféru historického místa.

„Víme všichni, kde teď jsme?“ Zeptal se na úvod tréninku trenér žáků 7. a 5. třídy HC VÍTKOVICE STEEL Jan Býček svých svěřenců. „Jsme na bývalém Kotasu, tady stál stadion a Vítkovice tady kdysi hrály,“ odpovídali nadšeně malí hokejisté. „Správně! Tady ještě nedávno stál zimní stadion, na kterém Vítkovice hrály a taky tady vybojovaly dva mistrovské tituly. Pro historii klubu, za který hrajete, je to důležité místo, takže si to tady zapamatujte,“ dodal trenér. Tak začal předposlední trénink na suchu letní přípravy budoucích vítkovických páťáků a sedmáků. Atypicky na planině po bývalém zimním stadionu.

„Napadlo nás to jen tak. Já sám, když jsem s hokejem začínal, jsem na Kotasu občas hrával a samozřejmě jsem tady chodil sledovat A-mužstvo. Není žádným tajemstvím, že se snažíme klukům přípravu různými způsoby zpestřit a myslím, že tohle byla jedna ze zajímavých možností. I malí hráči, kteří hokej na Kotasu nemohli zažít a skoro nikdo z nich si ani nepamatuje, jak stadion vypadal, by měli vědět něco o historii a důležitých momentech a místech klubu, jehož dres oblékají,“ říká trenér Jan Býček.

Po krátkém úvodním slovu už ale na řadu přišel tvrdý tréninkový dril. „Je normální, že střídáme tréninky v hale a v atletickém tunelu s těmi venku. Samozřejmě na ČEZ Aréně máme skvělé podmínky, ale tohle bylo zpestření, vyhnutí se stereotypu tréninku na jednom místě,“ připomíná Býček.

Současný vzhled planiny po bývalém stadionu ze směru od tribuby A k tribuně C.

Trenér Jan Býček vysvětluje svým svěřencům, kde se právě nacházejí.

Po krátké instruktáži se naplno rozjel trénink, ke kterému si hráči oblékli stylově dresy, aby byl návrat Vítkovic na historické místo dokonalý.

Takto by kdysi viděli fanoušci trénink současných sedmáků a páťáků z tribuny D směrem k tribuně A.

Pohled z místa tribuny A směrem k tribuně B.

V těchto místech stávala legendární tribuna C. Mekka všech skalních příznivců Vítkovic.

Tvrdý letní dril pod dohledem druhého trenéra Lukáše Cipryana.

Po rozbězích a cvičeních přišel na řadu fotbal kombinovaný s různími dalšími cvičeními.

Místo, kde v minulosti propuklo hodně oslav z vítězství se po letech dočkalo také pravé gólové radosti.

Trenéři HC VÍTKOVICE STEEL 5. a 7. třídy – Lukáš Cipryan a Jan Býček.