Karol Sloboda před Zlínem: Hlavně se nezranit a s chutí si zahrát

Ve čtvrtek čeká hokejisty A-mužstva HC VÍTKOVICE STEEL poslední přípravné utkání před novou extraligovou sezonou. Jejich soupeřem bude od 17 hodin Zlín v čele s Petrem Čajánkem. O závěru přípravy, ale také o vítězném turnaji v Záhřebu a premiérovém gólu za Vítkovice hovoří obránce Karol Sloboda.

Z Chorvatska jste se vrátili z pohárem za první místo, jak z tvého pohledu vypadal turnaj v Záhřebu?

Je velmi dobré, že jsme ten turnaj vyhráli. Měli jsme možnost odehrát kvalitní zápasy s dobrými soupeři. Ta utkání byla hodně vyrovnaná, všechna skončila o gól. Pokud to můžu já sám hodnotit, tak podle mě to byla hodně dobrá příprava na sezonu.

Už jsi sám zmínil, že zápasy končily jednogólovým rozdílem, utkání s Mnichovem rozhodla právě tvá branka, vůbec první ve vítkovickém dresu…

Bylo to s troškou štěstí. Já jsem zachytil puk ze vzduchu a jen tak jsem jej nahodil na bránu. Gólmanovi to nějakým způsobem propadlo a byl z toho náš druhý gól, který rozhodnul. Myslím, že to brankář neviděl. Rozhodující, i když šťastný gól. Ale i tak to potěšilo.

Je asi zbytečné se ptát, co tě bude premiérová trefa stát. Na místě je spíše dotaz: Už jsi něco spoluhráčům odevzdal do týmové kasy?

Já si myslím, že tento gól, i když rozhodl o našem vítězství, nebyl až tak důležitý. Raději si to nechám až do sezony a pak zaplatím velice rád (úsměv).

Když se řekne Choravatsko, srpen, řada lidí si vybaví horko, pláže, moře. Pro vás to ale bylo něco jiného, že?

Moře a pláže určitě ne, ale to horko bylo a pořádné. Nebylo to moc příjemné, i v hale bylo docela teplo. Všichni jsme se hodně potili, ztráceli jsme tekutiny a pitný režim byl v těchto podmínkách hodně důležitý. Jinak to byl ale dobře zvládnutý turnaj, organizačně i jinak. Bohužel jen to horko.

Ve čtvrtek hrajete poslední zápas před startem extraligy. S jakými myšlenkami se díváte k utkání se Zlínem?

Tak, hlavně se nezranit. Samozřejmě nebudeme hrát na půl plynu, ale přivodit si nyní zranění by bylo hodně zbytečné. Chceme si s chutí zahrát, když ještě zatím nejde o extraligové body, a také vyzkoušet pár věcí, které by mohly fungovat v sezoně. Chceme, aby to byl dobrý zápas a hlavně, aby se nikomu nic zbytečně nestalo.

V posledním přípravném utkání se poprvé potkáte s týmem české extraligy. Co se dá říct ke Zlínu, jako k soupeři?

Je to nepříjemný soupeř. Vždycky byli nepříjemní. Většinou se snažili hrát na protiútoky, takže na to bychom si měli dát pozor. Ale uvidíme na ledě.

Do začátku extraligy zbývá už téměř jen týden. Je už v kabině cítit jisté vzrušení před startem nové sezony?

Určitě ano. Všichni se moc těšíme na sezonu. Za chvíli to přijde a všichni v týmu jsou nažhavení. Nějaký čas přece jen zbývá, takže ještě trochu potrénujeme, zkusíme načerpat co nejvíce sil a budeme věřit v co nejlepší vstup do sezony.