Juniorka načala nový rok výhrou nad Jihlavou, hattrickem se blýskl Ollender

První utkání roku 2016 nadělilo juniorům HC VÍTKOVICE STEEL vítěznou radost. Tým trenéra Pavla Trnky, doplněný i o hráče A-mužstva Štencela a Kloka, přehrál na vlastním ledě Duklu Jihlava 4:1. Tři góly zaznamenal Samuel Ollender.

Jak ukončili rok 2015, tak začali rok 2016. Vítkovičtí junioři se po reprezentační pauze vrátili do extraligových bojů vítězně a navázali tak na poslední úspěch z ledu Litvínova. Tentokrát na své půdě přehráli Jihlavu. Modro-bílí byli od úvodu lepším celkem, což podtrhl už ve 2. minutě gól Kurovského. Dukla našla sílu vzdorovat, v 8. minutě srovnal na 1:1 jihlavský Kolouch. Ze strany horáckého týmu to ale bylo vše. Ostravané se vyrovnání nezalekli, ve 12. minutě jim vrátil vedení trefou Ollender. Stejně výborný vstup, jako do úvodu zápasu, zaznamenali domácí ve druhé třetině. Po spolupráci s Kurovským rychle navyšoval svým druhým gólem zápasu Samuel Ollender. Čistého a zkompletovaného hattricku se Ollender dočkal ve 33. minutě, když si sám dorazil svou vlastní střelu od tyče za Kořenářova záda. Třetí dějství i přes aktivitu Vítkovic branku nepřineslo, a tak stav 4:1 vydržel až do konce. Ostravané si ziskem tří bodů pomohli k sedmé příčce průběžného pořadí v tabulce, na šestý Hradec přitom ztrácejí jen bod.

DHL Extraliga Juniorů

HC VÍTKOVICE STEEL – HC Dukla Jihlava 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)

Branky: 2. Kurovský, 12. Ollender (Kurovský, Adamík), 22. Ollender (Kurovský), 33. Ollender – 8. Kolouch (Kousal). Rozhodčí: Fiala – Rychlý, Řezáč. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 156. Střely na branku: 38:19.

HC VÍTKOVICE STEEL: Šimeček – Adamík, Charvát, Štencel, Klok, Ďurkáč, Gabrhelík, Krčmář – Spratek, Kurovský, Malina, Žiak, Ollender, Danielčak, Kafka, Jáchym, Kuťák

HC Dukla Jihlava: Kořenář – Pospíchal, Půža, Pražák, Váňa, Vlček, Kadlec, Hohl – Vala, Dufek, Najman, Balaštík, Dvořák, Kolouch, Bambula, Peschout, Jícha, Kousal