Juniorka dál válcuje soupeře. Začali jsme dodržovat systém, říká Jáchym

Deset zápasů v řadě neztratila juniorka Vítkovic ani bod, naposledy si svěřenci trenérů Pavla Trnky a Jaroslava Miksy poradili s Olomoucí a Zlínem shodně 6:3. Nejproduktivnější hráč týmu Tomáš Jáchym kvituje s povděkem, že se gólově začalo dařit všem pětkám.

Po pomalejším rozjezdu sezony máte najednou za sebou deset výher v řadě. Čím jste nastartovali tuto šňůru?

Zlepšilo se to především tím, že jsme opravdu začali pořádně dodržovat herní systém. Dáváme do toho všechno, bojovnost, obětavost a v předbrankovém prostoru jsme zlepšili agresivitu v zakončení. Začali jsme být víc nepříjemní a velký podíl na tom má taky fakt, že se gólově prosazují všechny naše pětky. Takže, když bych to měl shrnout – důsledné dodržování systému a góly rozdělené mezi všechny pětky, to nás teď zvedlo.

Těsně před nastartováním této série jste dostali v Chomutově sedm branek, byl to ten rozhodující moment, kdy se všechno ve vás zlomilo směrem k lepšímu?

To já můžu těžko posoudit, protože jsem tehdy s týmem v Chomutově nebyl. Je pravda, že do té doby jsme dávali hodně málo gólů a dostávali jsme i zbytečné góly, smolné. Po tom Chomutově přišly dva, tři vítězné zápasy a najednou ta psychika šla nahoru a my byli schopní najednou zopakovat šesti gólová vítězství proti Plzni a ve Varech. Začalo nám to tam padat a s tím se samozřejmě zvedlo sebevědomí všech hráčů a celého týmu.

Nejproduktivnější formací juniorky je váš útok Jáchym – Kafka – Ollender. Ty máš ze současného týmu nejvíce zkušeností z A-mužstva, pomáhají ti zkušenosti z mužské extraligy?

Určitě. Hlavně v soubojích je extraliga úplně o něčem jiném, samozřejmě je to mnohem rychlejší. Takže jsem se snažil a snažím se to nyní využívat v juniorech.

Jak to nyní s tebou vypadá? Pokukuješ znovu po návratu do A-mužstva, nebo se plně koncentruješ jen na juniorku?

Tohle neřeším. Snažím se makat naplno v zápasech i v trénincích a nesoustředím se na to, kde bych mohl být nebo kde jsem nebo nejsem. Když mi řeknou, že mám jít za áčko, tak okamžitě půjdu, když budu dál v juniorce, budu za ni naplno bojovat.

Byla by škoda vaši vítěznou sérii skončit, jak to vnímáte v kabině, plánujete pokračovat až do konce základní části a pak v play off až …?

Nemyslíme na to. Jasně, vyhráli jsme deset zápasů v řadě, ale to už bylo, soustředíme se na to, co je a co bude. Rozhodně to teď v kabině nevypadá, že když jsme vyhráli deset zápasů v řadě, že už do konce sezony nemůžeme prohrát. Sebevědomí samozřejmě šlo nahoru, ale jen v tom ohledu, že si na ledě věříme.