Junioři zahajují přípravu, vrcholem bude víkendový Ostrava Hockey Cup

Na ledě Zlína odstartují v pondělí junioři Vítkovic předzávodní období. Vrcholem přípravy ale pro ostravský celek bude domácí Ostrava Hockey Cup – mezinárodní turnaj, který se hraje hlavně v Multifunkční hale od čtvrtka do soboty.

Vítkovičtí junioři zahajují předzávodní období. Trenéři Mojmír Trličík a Roman Ryšánek budou moci své svěřence poprvé vidět v zápasové akci v pondělí na zlínském ledě. „Je ale pravda, že pojedeme se značně osekanou sestavou, protože některé naše mladší hráče jsme uvolnili ve prospěch dorostu, který v pondělí dohrával víkendový prestižní President Cup v Třinci,“ vysvětluje trenér Trličík.

Utkání ve Zlíně bude úvodním. Faktem ale je, že hned v první týden předzávodního období čeká juniory Vítkovic velká výzva, vlastně vrchol přípravy. Domácí Ostrava Hockey Cup 2019.

„Na mezinárodní konfrontaci na domácím ledě se těšíme,“ přiznává hlavní kouč vítkovických juniorů. Ostrava Hockey Cup se letos, kromě Vítkovic, účastní trojlístek slovenských klubů – Košice, Slovan Bratislava a také HK Nitra vedený Jurajem Štefankou, bývalým vítkovickým forvardem. Chybět nebude ani lotyšská mládežnická líheň HS Riga a do počtu nechtějí být ani hráči reprezentace Polska do 20 let.

Ostrava Hockey Cup 2019 začíná v Multifunkční hale ve čtvrtek 15. srpna v 10:00 duelem Vítkovic s Polskem U20. Ve skupině A je s Vítkovicemi a Polskem ještě Slovan Bratislava. Skupinu B tvoří Nitra, Košice a Riga. Týmy se utkají nejprve spolu ve skupinách, pak do kříže napříč skupinami (1A – 3B, 1B – 3A, 2A – 2B) a na základě celkové tabulky se započítanými výsledky jak ze skupin, tak z nadstavby, se v sobotu 17. 8. utkají dvojice v bojích o konečné umístění. Finále je na programu od 15 hodin opět v MFH.