Junioři vyhráli základní skupinu, atakovali 100 vstřelených branek

Vítkovičtí junioři za sebou mají první část letošní sezony. Ve skupině D zcela ovládli dění a s náskokem osmi bodů postoupili z prvního místa do druhé fáze, která určí pořadí pro play off.

HC Vítkovice RideraZákladní skupiny DHL Extraligy juniorů se uzavřely. Dramatický boj, který určil týmy pro play off a naopak také účastníky záchranářských bojů měly ve Vítkovicích vítěznou příchuť.

„Zní to možná jako nízký cíl, nicméně při vyrovnanosti soutěže a vzhledem k extrabodům za vítězství v doplňkových prodlouženích a nájezdech jsme opravdu neměli jiný primární cíl, než se vyhnout skupině o záchranu a tedy postoupit do skupiny pro play off. To se nám podařilo, za což jsme rádi. Vše další je jen bonus navíc, takže i první místo, i počet bodů a další okolnosti,“ říká kouč juniorky Mojmír Trličík.

Jeho tým si ovšem v základní skupině vedl nad míru výborně. Modro-bílí vyhráli skupinu s osmibodovým náskokem před druhým Třincem. V celkovém počtu vstřelených branek atakovali Vítkovičtí hranici 100 vstřelených gólů – ve 20 zápasech to znamená průměr téměř pět gólů na zápas. „Přiznám, že interně jsme si stanovili pro závěr základní skupiny, když už bylo jasné, že jsme zachráněni, a že budeme hrát nadstavbu o play off, pár osobních cílů. Chtěli jsme mít co nejméně inkasovaných branek a také dosáhnout té magické stovky, ta nám sice o dva góly unikla, ale moc nás to netrápí. Nyní nám začíná další práce. Dosažené body se mažou, skupiny se promíchají a hraje se o umístění pro play off,“ připomíná trenér Trličík.

Nadstavba o postavení v play off čítá 12 účastníků. Začíná se od nuly a cílem skupiny je určit pořadí, podle kterého budou utvořeny dvojice play off. „Vzhledem k tomu, že nejsme ohroženi sestupem nebo vypadnutí z play off, můžeme v této fázi hrát trochu více klidněji a především díky tomu dát možnost mladším hráčům k získání zkušeností ve vyšší kategorii. Neznamená to samozřejmě, že bychom souboje o umístění pro play off vypouštěli, to v žádném případě. Můžeme ale nyní k soutěži přistoupit tak, jaká je náplň mládeže, tedy vychovávat nové hráče. S mladšími hráči, kteří připadají v úvahu, už komunikujeme a budeme jim dávat prostor podle toho, jak si o něj sami svými výkony a svou prací řeknou,“ dodává kouč vítkovické juniorky.

Sluší se dodat, že vítkovická juniorka excelovala nejen ve své vlastní skupině D, ale v celkovém hodnocení všech skupin se umístila na druhém místě. Ostravany předstihla pražská Sparta těsně jen proto, že v její skupině byl boj vyrovnanější, a tak Pražané do poslední nevěděli, zda jim bodový zisk bude stačit. Každopádně v letošní sezoně patří vítkovická juniorka zatím k tomu nejlepšímu v DHL Extralize. V další fázi už se ruší regionální skupiny a nejlepší týmy všech skupin hrají proti sobě.

DHL ELJ 2018/2019 – D

Výsledky HC VÍTKOVICE RIDERA – DHL ELJ 2018/2019 – skupina D