Junioři vyhráli v Třinci a posunuli se na druhé místo

Vítězná forma juniorů HC VÍTKOVICE STEEL pokračuje. Ostravský celek ve středu zvítězil na ledě Třince po samostatných nájezdech a vyhoupl se na druhé místo extraligové tabulky. Výhru vystřelil dvěma góly Martin Blahuta.

Obhájci juniorského mistrovského titulu se dostávají do pořádné formy. Vítkovičtí mladíci neprohráli už čtyři zápasy v řadě, což v aktuálním celkovém extraligovém účtování znamená, že se posunuli na druhé místo tabulky a na vedoucí Chomutov ztrácejí jen tři body. Ovšem na druhé straně mají o tři zápasy na kontě více, než jejich severočeský rival v boji o zisk prezidentského poháru.

Naposledy se svěřenci trenérů Jakuba Petra a Jaroslava Miksy představili v Třinci. Vítkovičtí si šli pro body hned od začátku, už ve druhé minutě otevřel skóre Martin Blahuta. Oceláři se ale nedali, na ledě Werk areny se strhl vyrovnaný boj. Třinec kontroval ve 34. minutě, když vyrovnal Jakub Ižacký. Za dané situace rozhodnutí v 60 minutách nepřicházelo a bylo čím dál jasnější, že vítěze určí až závěrečné samostatné nájezdy. V těch vedení na stranu domácích strhl Franek, ale Ballner dorovnal a o vítězi tak rozhodovala až pátá série nájezdů. Znovu to byl Blahuta, který na sebe vzal odpovědnost a kličkou rozhýbal gólmana, aby do protipohybu zasunul kotouč do brány. Vítkovice tak na ledě Slezanů zvítězily 2:1.

HC Oceláři Třinec – HC VÍTKOVICE STEEL 1:2 SN (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0)

Branky: 35. Ižacký (Franek, Valíček) – 2. Blahuta (Tomi, Slováček), rozhodující nájezd Blahuta. Rozhodčí: Mikula – Bryška, Lučan). Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 98.

HC Oceláři Třinec: Svoboda M. – Běhal, Zahradníček, Písařík, Mravec, Matyáš, Heyder, Valíček – Pěnčík, Franek, Růžička, Kofroň, Ižacký, Helešic, Kovařčík Ondřej , Kasala, Motloch, Matuš, Kovařčík Michal, Christov, Jaroš

HC VÍTKOVICE STEEL: Svoboda R. – Hawlík, Demel, Jonáš, Rudl, Puzič, Charvát, Ballner, Tomi, Holý, Illéš, Česlík, Blahuta, Kuťák, Ollender, Slováček, Sysala, Škutchan, Churý