Junioři v sobotu odvracejí brzký konec, podaří se jim vybojovat naději?

Čtvrtfinálová série DHL Extraligy juniorů mezi Vítkovicemi a Třincem se pro ostravský celek nevyvíjí zcela ideálně. Před sobotní odvetou na vítkovickém ledě ale z kabiny modro-bílých zní odhodlání prodloužit boje minimálně do neděle, ideálně vrátit se k rozhodujícímu pátému duelu do Slezska.

Úvodní dva zápasy čtvrtfinále juniorské extraligy se hrály na třineckém ledě a nutno uznat, že jak výsledkově, tak herně vyšly lépe domácím. Především první duel byl snadnou kořistí pro Oceláře poté, co už od 4. minuty vedli zásluhou Peterka a třemi brankami ve druhém dějství určili definitivně ráz utkání. Ostravané se zmohli na snížení v předposlední minutě Balážem.

Druhé střetnutí bylo o poznání vyrovnanější, první gól přišel až ve druhé periodě, v ní si domácí vybojovali dokonce dvoubrankové vedení, ale o to zajímavější byla koncovka zápasu. V 55. minutě snížil na rozdíl jediného gólu opět Baláž. Vítkovičtí zkusili hru bez brankáře, ale risk jim nevyšel a Slezané pečetili i druhou výhru trefou do prázdné klece.

Dva zápasy v Třinci jsou už ale minulostí. Série hraná na tři vítězství se přesouvá do Ostravy. Tým trenérů Mojmíra Trličíka a Romana Ryšánka sice balancuje na hraně vyřazení, nicméně domácí prostředí chtějí vítkovičtí hráči jednoznačně využít ve svůj prospěch, vynutit si nedělní pokračování a v něm vybojovat i návrat do Třince k rozhodujícímu duelu. Bojovnost a odhodlání modro-bílí rozhodně ani za stavu 0:2 na zápasy neztrácejí.

Třetí zápas čtvrtfinálové série DHL Extraligy juniorů mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a HC Oceláři Třinec se hraje na hlavní ploše OSTRAVAR ARÉNY v sobotu 23. března od 17 hodin. Případná čtvrtá bitva by následovala hned v neděli, od 13:00, tentokrát ale na ploše Multifunkční haly.

DHL Extraliga juniorů – čtvrtfinále

HC Oceláři Třinec – HC VÍTKOVICE RIDERA 2:0

1. zápas – 19. 3.

HC Oceláři Třinec – HC VÍTKOVICE RIDERA 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)

Branky: 4. Peterek (Hladonik, Krzak), 24. Hladonik (Peterek, Raška), 34. Geidl (Chovaniak, Plandor), 38. Havránek (Plandor, Krzak) – 59. Baláž (Konečný). Rozhodčí: Fiala – Gančarčík, Hranoš. Vyloučení: 5:3, navíc Beránek (VIT) trest na 10 minut za vražení na hrazení a Michálek (TRI) trest na 5 minut a do konce utkání za faul kolenem. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 83. Střely na branku: 43:43.

HC Oceláři Třinec: Malík – Krzak, Chovaniak, Šulák, Adámek, Michálek, Homola – Havránek, Krč, Tománek, Pastor, Geidl, Peterek, Raška, Hladonik, Čmiel, Plandor, Matěj, Macháček

HC VÍTKOVICE RIDERA: Piták – Kunc, Bílý, Smolka, Smička, Zapletal, Věntus – Konečný, Fridrich, Tvrdý, Lednický, Baláž, Lewandowski, Vojtovič, Beránek, Mrva, Potočný, Toman, Ivan

2. zápas – 20. 3.

HC Oceláři Třinec – HC VÍTKOVICE RIDERA 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Branky: 21. Raška (Peterek, Hladonik), 33. Peterek (Havránek), 59. Michálek (Chovaniak, Hladonik) – 55. Baláž (Toman). Rozhodčí: Kašík – Hanzlík, Lukš. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 85. Střely na branku: 31:39.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Piták – Kunc, Bílý, Smolka, Smička, Zapletal, Machů, Věntus – Konečný, Fridrich, Baláž, Lewandowski, Vojtovič, Beránek, Mrva, Potočný, Toman, Ivan