Junioři jdou do boje o finále. Bitva s Boleslaví začíná v pátek v Ostravě

Semifinále DHL Extraligy juniorů je tady. Vítkovice postoupily přes pražskou Spartu a nyní je čeká další středočeský soupeř. Série s Mladou Boleslaví začíná v pátek v ČEZ ARÉNĚ.

Junioři HC VÍTKOVICE STEEL potvrdili své výsadní postavení v letošní sezoně a úspěšně prošli přes čtvrtfinále. V něm narazili na houževnatou Spartu, ale té až na nájezdové klopýtnutí v Praze ve třetím utkání nedovolili vůbec nic. „Prvním krokem k úspěšnému postupu byly jednoznačně první dva zápasy, hlavě ten vůbec první. Kluci si uvědomili, o co hrají a jejich výkon gradoval. Ono se to podle výsledků – tři nula a šest jedna – může zdát jako jednoduchá práce, ale naopak to bylo těžké. My to ale zvládli, hlavně díky výbornému kolektivnímu výkonu, který jsme předváděli od prvních minut. Prostě jsme tím žili všichni, celá střídačka a dělali jsme pro to maximum. Na Spartě jsme vše podřídili přípravě na první utkání, chtěli jsme rozhodnout hned a nedat tak soupeři šanci. Bohužel jsme padli v nájezdech. Ve druhém zápase jsme to už ale zvládli, zahráli jsme velmi dobře. Hráči se přesvědčili, že není náhodou, že vyhráli postupně všechny předchozí úrovně soutěže, tedy základní část, nadstavbu a skupinu o play off. Teď je ovšem nejdůležitější se opět dobře připravit na semifinále a v něm pokračovat v těch výkonech a výsledcích, které jsme předváděli doteď,“ říká trenér vítkovických juniorů Roman Ryšánek.

Dalším krokem je pro Ostravany semifinále, v něm se střetnou s Mladou Boleslaví. „Je to hodně houževnatý soupeř. Jejich výhodou je, že většina týmu hraje spolu už dlouhou dobu. Jsou velmi dobře silově vybavení, dobře napadají. Očekáváme více dohrávání, možná i za hranicí faulů. V této sezoně už naši kluci právě s Boleslaví takový zápas odehráli, kdy Boleslavští hráli až příliš do těla, dohrávali někdy až zbytečně dlouho po odehrání puku. Ale tak chápeme, že taková může být taktika soupeře a i na to se chceme připravit,“ míní Ryšánek.

Úskalím semifinále a pak i finále je fakt, že nyní už se série hrají pouze na dvě výhry. Vše začíná na ledě lépe postaveného týmu po základní části, následuje odveta u soupeře a případný třetí rozhodující zápas se opět hraje u toho tabulkově lepšího. „Je to pro všechny stejné. O to více se chceme soustředit na zachycení začátku a na úplně první zápas. Pak nás čeká cesta do Boleslavi. My jsme se sami na vlastní kůži přesvědčili, že se v Boleslavi nehraje snadno, není lehké tam vyhrát, Boleslav umí doma přitlačit. Ale tak pokud chceme dál, měli bychom to zvládnout. Strašně důležité ale bude to páteční utkání. My v něm máme domácí výhodu, a tak doufám, že nás přijdou podpořit i diváci a poženou nás dopředu. Na nás je, abychom se na duel dobře připravili, hlavně po psychické stránce, abychom byli koncentrovaní a odevzdali opravdu bojovný, výborný a hlavně vítězný výkon,“ připomíná kouč vítkovických juniorů.

Ostravané půjdou do semifinálové bitvy kompletní. „Kromě Tomáš Gřeše, který doléčuje jeden z předešlých zdravotních problémů, jsme kompletní, takže nyní máme vlastně opačné starosti, máme hodně adeptů do sestavy. Já doufám, že se s tím popereme a že i Mladou Boleslav, i když to nebude jednoduché, úspěšně zvládneme,“ dodává na závěr Roman Ryšánek.

První zápas semifinále play off DHL Extraligy Juniorů mezi HC VÍTKOVICE STEEL a BK Mladá Boleslav hostí ostravská ČEZ ARÉNA v pátek 20. března od 17 hodin. Druhý zápas se hraje v neděli 22. března v Mladé Boleslavi a případný rozhodující zápas série hostí opět Ostrava, a to v úterý 24. března. Vstup na utkání hraná na ostravském ledě je samozřejmě zcela zdarma!