Jubilejní sezona končí 30. dubna. Díky, že jste byli její součástí

Soutěžní ročník 2018/2019, ve kterém vítkovický hokejový klub oslavil své 90. výročí, oficiálně končí v úterý 30. dubna. HC VÍTKOVICE RIDERA děkuje všem, kteří se na jeho průběhu aktivním partnerstvím, podporou a fanděním podíleli.

HC Vítkovice RideraExtraligový ročník 2018/2019 končí oficiálně 30. dubna 2019. Je jasné, že Vítkovice v něm obsadí konečnou 7. příčku. Také je už známo, že zatímco Pardubice se v nejvyšší soutěži udržely, do WSM Ligy sestoupil Chomutov, naopak návrat mezi elitu slaví historicky šestinásobný československý mistr Kladno v čele Jaromírem Jágrem. Jméno bronzového medailisty je také známo, je jím Škoda Plzeň, aktuálně tak zbývá ještě určit mistra extaligy, který vzejde z dvojice Třinec – Liberec (po úterním 4. finále byl stav 2:2 na zápasy).

Ve Vítkovicích se prakticky okamžitě po vypadnutí ve čtvrtfinálové sérii s Třincem 0:4 na zápasy začalo na všech úrovních pracovat na zajištění nadcházející sezony. Mužstvo dostalo volno, k tréninkům letní přípravy se sejde zhruba v polovině května. Management klubu ale volno neměl a nemá, jak po sportovní, tak po admistrativní stránce se pracuje na přípravách na novou sezonu. Ta původní, vlastně ještě probíhající, končí 30. dubna 2019. Do tohoto termínu není oficálně možné jakkoli komentovat případné hráčské přesuny, a to ani na straně odchodů, ani na straně příchodů. Jednoduše proto, že do 30. dubna jsou všichni hráči smluvně vázáni ve svých klubech.

O stavbě kádru na nadcházející sezonu, o možnostech, o změnách v kádru, a také určité ohlédnutí za v těchto dnech dosud neskončenou sezonou budou oficiální mediální kanály HC VÍTKOVICE RIDERA informovat v průběhu měsíce května. Ačkoli všichni ve vítkovické hokejové organizaci vnímají určitou netrpělivost mezi fanoušky modro-bílých barev, s ohledem na objektivní příčiny nebude možné informovat o zmíněných věcech dříve, proto vítkovický klub prosí své příznivce ještě o dávku shovívavosti a trpělivosti.