Jan Schleiss: Měli jsme je na lopatě, ale nedali jsme tutovky

Dvěma asistencemi se podepsal útočník Jan Schleiss pod dvoubrankové vedení Vítkovic v duelu s Kladnem. Přesto Ostravané berou před vyprodanou Ostravar Arenou jen bod, jelikož hosté v poslední třetině dokázali srovnat a v prodloužení urvat druhý bod navíc.

Honzo, poslední třetina se vám stává v poslední době osudná. Dobře rozehrané zápasy ztrácíte, je to taková noční můra?

Já nevím… nevím co na to říct. Myslím, že jsem to takhle říkal už minulý týden. Nevím čím to je, vedeme a pak si to necháme takhle protéct. Neznám na to odpověd. Možná je dobře, že teď je pauza abychom si to rozebrali a pořádně potrénovali. A taky zjistili kde je chyba, protože góly dostáváme kolem brány a ten zápas pak ztratíme úplně jasně.

První třetina vypadala, že máte zápas pod kontrolou. I ve druhé jste dali na 3:1. Co se pak stalo, že Kladno získalo více ze hry a utkání srovnalo?

Tam si myslím, že jsme měli dobrou první třetinu. Sice jsme ke konci dostali gól, to je trošku koplo. Ale ve druhé třetině jsme měli spoustu tutovek i když Kladno dalo hned v úvodu tuším tyčku. My pak z brejku dali gól na 3:1 a následovalo pak plno našich tutových šancí. Ze hry jsme měli hodně my, ale zase se necháme hloupě vyloučit, špatně to pokryjeme, dostaneme a gól a zase je dostaneme trošku do hry.

Utkání jste ztratili v poslední třetině, kde byli hosté lepší. Co vám chybělo?

Třetí třetina, to ani nevím jestli jsme vůbec byli vpředu, byli jsme skoro pořád vzadu. Hrálo se jen ve středním pásmu a nebyli jsme ani u nich, ani u nás. To bylo úplně špatné.

Neovlivnil vás i ten gól na 3:2, který dalo Kladno v závěru druhé části? Neznervózněli jste?

To si nemyslím, oni na nás vlítli a my jsme byli takoví nijací.

V utkání se hodně prosadila vaše první formace, jak to tam funguje? Prosadili jste si i proti lajně Jaromíra Jágra, který naplnil domácí halu…

Určitě bylo dobré, že bylo hodně lidí a takhle po dlouhé době bylo vyprodáno. To bylo super, atmosféra taky dobrá. V první části jsme tam na ně zahráli si myslím dobře, i když jsme dostali gól. Nestihl jsem to tam zablokovat a dostali jsme gól. Nevím, nějaký gól jsme dali, ale taky nesmíme branky dostávat.

Přesto, Kladno nemělo zase nějaké vyložené šance. Stačilo jim poměrně málo střel, tak kde najít chybu?

Přesně tak, myslím si, že jsme je měli na lopatě. Proměňování šancí, to je to co mají top týmy nahoře v tabulce. Mají jednu nebo dvě šance a promění to. Ne jako my, že máme pět tutovek. Měli jsme tam přečíslení dva na jednoho, všichni to viděli, tlačíme a nic z toho. Nedali jsme a pak nás to potrestalo.