Jakub Lev si nadělil k narozeninám skalp Sparty

Úvodním gólem soupeře načal, pak připravil v oslabení situaci pro vítěznou branku zápasu. Útočník Jakub Lev měl lví podíl na výhře Vítkovic na Spartě, den před svými 27. narozeninami si nadělil dva kanadské body a tři týmové do tabulky.

 

Sparta proti vám nasadila mladého budějovického gólmana Kváčů. Bylo to pro vás velké překvapení?

Věděli jsme o tom, trenéři nám to hlásili už před zápasem. Na to ale moc koukat nejde. Za Hradec proti nám naposledy fantasticky chytal mladý Pavelka a hned si připsal premiérovou výhru… Takže jsme do něj chodili a snažili se hodně střílet. Ale byl to od něj dobrý zápas. Za góly podle mě nemohl.

 

Vyhráli jste počtvrté v řadě, Vítkovice porazily Spartu celkově pošesté. Aktuálně jste díky tomu nejlepším venkovním klubem. Nasbírali jste na ledech soupeřů 28 bodů, to nemá nikdo v Extralize. Čím to?

Jdeme tomu naproti a navíc se to všechno dobře sešlo. Možná je to i tím, že venku na nás není takový tlak. Nevím, rád bych řekl více, ale fakt nevím (pousměje se).

 

Proti Zlínu a Olomouci vychytal Patrik Bartošák čisté konto, jak moc důležitý byl tentokrát?

Strašně moc. Za stavu 3:2 to tam udržel na čáře. Je vážně výborný a my se na něj můžeme spolehnout. Velké díky.

 

Celý tento týden je z pohledu Vítkovic týdnem se Spartou. První zápas jste zvládli, ale v pátek čeká odveta na vašem ledě. Jak moc je tento takzvaný back to back duel pro vás důležitý?

Jde o to, že si můžeme udělat náskok před týmy, které jsou za námi. Hráli jsme se Zlínem, Olomoucí, teď Spartou, každý z nich se na nás mohl teoreticky dotáhnout. Sparta je také za námi a tam je to poměrně hodně nahuštěné a do pauzy potřebuje každý dělat body, i my. Ono i o Vánocích to bude nahuštěné, ale teď je to velmi důležité období. Taky nezapomínáme na to, že chceme mít v této sezoně lepší vzájemnou bilanci, kdyby došlo na bodovou rovnost. I to může hrát v závěru roli. První zápas vyšel, teď to chceme zvládnout doma a potvrdit to.

 

Na výhře nad Spartou ses podílel gólem a asistencí. Nadělil sis pěkný dárek ke středečním narozeninám…

Parádní. Ale klukům jsem nic neříkal a jak jsem v týmu nový, tak o tom ještě neví. V Plzni by to bylo hned všem jasné. Ale jsem připraven přijít do kabiny za pokladníkem a odevzdat peníze do kasy. Tajit to nebudu, to by bylo za ještě větší pokutu. Rád se přihlásím sám.

 

Co tvé výkony? V polovině základní části máš na kontě tolik gólů, co jsi v minulé sezoně nasbíral za celý rok, čím to?

Snažím se plnit, co trenéři chtějí. Využívat svých předností. Mám kolem sebe výborné spoluhráče, kteří mi to vždycky hezky dají do šance a já se je snažím využívat. A můžu to zaklepat – zatím se to daří.

 

V pátek tedy znovu proti Spartě, teď v Ostravě…

Jak už jsem řekl, chceme i tenhle zápas vyhrát, ať máme před pauzou co nejvíce bodů a taky, abychom se o něco více odrazili od týmů za námi, ke kterým Sparta taky patří. Já doufám, že jsme výkony v posledních zápasech dobře navnadili fanoušky v Ostravě a že v pátek přijde plný dům.