Jakub Lev: O vítězství rozhodla naše houževnatost a obětavost

Nejlepším hráčem prvního domácího utkání Vítkovic v sezoně proti Spartě byl vyhlášen Jakub Lev. Ten byl jen několik centimetrů od hattricku, v samostatním nájezdu proti Matěji Machovském dokázal orazítkovat jen pravou tyč. Ostravané dotáhli zápas do vítězného konce a před více než sedmi tisíci fanoušků mohli slavit druhý triumf v jubilejní sezoně.

HC Vítkovice RideraJakube, utkání se ti osobě hodně povedlo. Cítíš, že máš formu?

To je hodně těžké hodnotit po dvou kolech. (úsměv) To ale teprve poznáme, důležité je aby ve formě byl celý tým. A na začátku sezony nasbírali co nejvíce bodů. Abychom položili dobrý základ a pak se už jde sezonou lépe.

 

Měl jsi tam ještě samostatný nájezd, kde sis dovolil drzou kličku a mohl být z toho hattrick. Nevěřil sis až moc i když to byla tyčka?

Já se snažím vždy gólmana překvapit. S Matějem Machovským se znám dlouho, byli jsme spolu v Plzni pár let. Po zápase jsme se spolu bavili a říkal mi, že čekal spíše střelu na vyrážečku. Takže překvapit se mi jej povedlo, bohužel z toho byla jen tyčka. Klička mi vyšla, ale příště vymyslím zase něco jiného.

 

Co na Spartu platilo nevíce, měli i poměrně hodně vyloučených a přesilovky se vám dařily…

Co na ně platilo? Chtěli jsme hrát aktivní hokej, tedy to co jsme hráli v Pardubicích dvě třetiny. Proti Spartě jsme to vydrželi myslím si ještě déle. Pak jsme velkou obětavostí ubránili ke konci oslabení pěti proti třem a to byl myslím zlomový okamžik zápasu. Pohlídali jsme si to pak.

 

Bylo to tedy bez nervů? Před koncem byla ta dvojnásobná přesilovka hodně nebezpečná…

Jak jsem už říkal, ta přesilovka pěti proti třem rozhodla, Sparta ji neproměnila. Zase si myslím, že rozhodla naše obětavost, kterou bychom se chtěli prezentovat. Hlavně teď na začátku sezony mají všechny týmy hodně síly a malákdo odejde fyzicky ve druhém nebo třetím kole. Takže naše houževnatost musí být tou cestou. Pak využívat přesilovky nebo dát jednoduše více gólů než soupeř. Pak se uvidí jak nám to půjde.

 

Dalo by se říci klasická otázka – Honza Výtisk, co k němu říci? Dvě střely chytil, které tam šly hodně nebezpečně. Co k němu dodat?

Já jsem taky proti němu hrál. (smích) Všichni ví, že tam Honza lehne, všichni se na to připravují. Ale on si vždy najde ten pravý okamžik aby do té střely lehnul a chytil ji. Klobouk dolů před ním.

 

Branky dávali Plzeňáci, ty a Honza Schleiss. Jsi rád, že se prosazujete oba?

Já jsem hlavně přál Honzovi aby dal góla co nejdříve. Tak to je vždy, když přestoupíš do nového klubu tak je velké očekávání fanoušků. Každý nový hráč je pod drobnohledem. Takže jsem rád, že se to Honzovi povedlo hned ve druhém kole a může hrát uvolněněji a mít ještě větší klid na hokejce.

 

Jak bys okomentoval vyrovnávací branku Sparty na 2:2, bylo to hodně kuriozní. Navíc osm vteřin po vašem vedoucím gólu…

Prostě se to stalo. Tam se nešťastně odrazil puk nebo jsme si dali špatnou přihrávku, to už nevím. Patrik vyjel a myslel si, že to stihne. A nestihl. Ale to se stane, my abychom mu něco řekli, to si nedovolí nikdo. Víme co v něm máme a on nám to zase vynahradil dalšími důležitými zákroky.

 

Na hlavě máš slušivou hornickou helmu. Jak se ti líbí toto ocenění pro nejlepšího hráče zápasu?

No, my máme partnera CCM a ti nám teď poslali nový prototyp helmy. Je to až na rok 2020, zkušejí to, že je to lepší aerodynamicky. Moc hezká, moc hezká. (úsměv)

 

Hned v pondělí je programu další duel Baník-Sparta v tomto dvojboji.

Nejen my a Baník, prozatím všechny ostravské týmy co hrají jsou na špici. My jsme se trochu báli abychom neměli Černého Petra a něco nepokazili. Samozřejmě s klukama máme na fotbal lístky tak se jdeme podívat. Jsme rádi, že jsme to zvládli a i když nejsem úplně skalní fanoušek Baníku tak doufám, že Baník Spartu porazí. (smích)