Informace pro majitele permanentek 2020/2021

HC VÍTKOVICE RIDERA v současné době hledá řešení otázek týkajících se permanentek z uplynulé sezony a nastavení přijatelného systému sezonních vstupenek pro nejvěrnější fanoušky. Více informací k tomuto tématu naleznete níže v oficiálním prohlášení klubu.

Vážení a milí permanentkáři HC VÍTKOVICE RIDERA!

Máme za sebou sezonu 2020/2021, která bude mít navždy vtisknutý podtitul „covidová“. Sezonu smutnou, protože jsme ji byli nuceni v souvislosti s protikoronavirovými opatřeními odehrát před prázdnými tribunami.

Přitom v době, kdy jsme spouštěli prodej permanentek, veškeré dostupné informace a vládou přijímaná opatření nasvědčovaly tomu, že po jarním lockdownu dojde po prázdninách ke znovuotevření stadionů a maximálně k omezení divácké kapacity. Nikoho v tu chvíli ani ve snu nenapadlo, že nebudeme moci zaplnit ani méně než čtvrtinovou kapacitu naší domovské arény, že se do hlediště nedostanou ani ti nejvěrnější fanoušci z řad permanentkářů, a že tribuny zůstanou prázdné až do konce sezony.

Nesmírně si proto vážíme vás všech, kdo jste se i v nejisté době loňského jara a léta rozhodli svůj tým nákupem klubové karty podpořit, a moc jsme se těšili, že alespoň vás budeme moci uvítat přímo v ochozech. O to více nás mrzí, že následná vládou přijatá opatření dopadla ze všech fanoušků nejvíce právě na vás.

Náhradou za nemožnost být přímo v aréně dostali majitelé permic přístup k živým přenosům všech zápasů Tipsport Extraligy v hodnotě téměř 2 000 Kč zcela zdarma. Víme, že tento bonus nemohl plně nahradit přítomnost na zápasech, ale i díky němu jste zůstali vy, naši nejvěrnější fandové, alespoň na dálku v kontaktu s týmem.

Momentálně hledáme řešení všech otázek, které s sebou minulá sezona v souvislosti s permanentkami přináší. Není to nic snadného, protože soutěž jako taková se odehrála, a navíc byl její chod mnohem nákladnější než kdy dříve, a to vinou mimořádných výdajů, především na pravidelné testování a splnění mnoha dalších vládních nařízení.

I z tohoto pohledu proto věříme, že vy, naši nejvěrnější fandové, vnímáte nákup permice nejen jako prosté zajištění místa na domácích zápasech, ale především jako přímou podporu chodu klubu a aktivní finanční pomoc významné sportovní organizaci Ostravy i celého Moravskoslezského kraje, značky, kterou nosíte v srdci, které fandíte a přejete jí úspěchy.

V současné době, kdy stále není jisté, za jakých podmínek a v jakých počtech se budou moci fandové vrátit na podzim na extraligové stadiony, nelze jednoznačně nastavit systém permic na novou sezonu. Proto zatím nemůžeme zveřejnit žádnou konkrétní informaci směrem ke vstupenkám na soutěžní ročník 2021/2022. Domníváme se, že by nebylo zcela fér už v těchto dnech lákat fandy opět do arény, když nikdo z nás neví, jaká bude reálná situace na přelomu srpna a září.

Jakkoli není momentální stav zcela jasný, pracujeme na několika verzích kompenzací pro majitele permanentek z minulé sezony. Přestože není reálné, aby klub vyplácel náhradu ceny permice v plné výši, věříme, že najdeme co možná nejpřijatelnější variantu, která umožní, aby hokejové Vítkovice zůstaly i po jedné z nejtěžších sezon své historie finančně zdravou organizací a zároveň, abyste vy, permanentkáři minulé sezony, nevyšli zcela naprázdno. Současně s tím připravujeme, podobně jako další extraligové kluby, i systém hodnotných bonusů pro ty věrné fandy, kteří se vzdají jakékoli náhrady za loňskou permanentku a rozhodnou se podpořit v následující sezoně svůj klub nákupem permice za standardní cenu.

Jak už jsme zmínili, zatím stále pracujeme na variantách řešení, a to i v návaznosti na vývoj epidemiologické situace v Česku a s tím spojená opatření vlády ČR. Také proto konkrétnější informace zveřejníme až v průběhu následujících měsíců.

Děkujeme za pochopení, trpělivost i shovívavost, a především za věrnost a podporu.

Váš tým HC VÍTKOVICE RIDERA