Hudec se s kamarády příliš nehecoval

Zápas České republiky se Slovenskem v ostravské ČEZ Aréně musel být pro obránce Vítkovic Stana Hudce v lecčems pikantní. Nejenže po dlouhé době nastoupil v dresu soupeře na domácím ledě, proti němu stáli i tři spoluhráči z Vítkovic, Burger, Irgl a Hubáček. Více důvodů k radosti nakonec měli jeho soupeři, Česká republika porazila Slovensko 2:1.
V dresu českého nároďáku proti tobě nastoupili tři spoluhráči z Vítkovic. Mluvil jsi s nimi před zápasem? Proběhlo nějaké hecování?
Tak všechno bylo v mezích. Trochu jsme se popichovali, ale nebylo to nijak extrémní. Těsně před zápasem jsem se už soustředil na svůj výkon a nikomu z kluků jsem netelefonoval.
Většina z tvých spoluhráčů z Vítkovic teď po náročné sezoně odpočívá. Ty jsi ale byl povolán do slovenské reprezentace. Není ti to z toho pohledu trochu líto? Přece jen budeš mít méně času na regeneraci.
Tak to v žádném případě. Nosit reprezentační dres je vždycky obrovskou ctí. Jsem strašně rád, že mě povolali a že jsem v nároďáku mohl nastoupit.
Vrcholem sezony bude Mistrovství světa v Lotyšsku. Myslíš si, že máš šanci se na něj jako hráč podívat?
Tak šance je vždycky. Nějaká místa v reprezentaci jsou ještě volná a já se pokusím o ně porvat. Vše bude záležet na trenérech, já ale udělám vše pro to, abych je přesvědčil.