Hokejistou sezony je Milan Gulaš. Jan Výtisk opět hrdinou Radegast Indexu

Foto: Karel Švec / ČSLH

Slavnostní galavečer Hokejista sezony ukončil oficiálně extraligový ročník 2017/2018. Absolutním vítězem se podle hlasování samotných hráčů stal Milan Gulaš z Plzně. Vítkovice měly v kategoriích dohromady tři želízka, radoval se jen Jan Výtisk.

V pražském Clarion Congress Hotelu se ve středu představila kompletní špička tuzemské hokejové scény. Galavečer Hokejista sezony ukončil oficiální a noblesní formou uplynulou extraligovou sezonu.

Středobodem slavnostního večera bylo vyhlášení nejlepších hráčů a týmů extraligového ročníku 2017/2018. Celkovým vítězem a tedy Hokejistou sezony se stal plzeňský kanonýr Milan Gulaš. V nejsledovanější anketě hlasují samotní extraligoví hráči a právě ti vybrali západočeského forvarda.

Nejlepším trenérem byl podle redaktorů ČTK brněnský kouč a majitel Komety v jedné osobě Libor Zábranský. Jihomoravané také na podiu napodruhé slavnostně převzali Pohár Tomáše Garrigue Masaryka pro mistra Tipsport Extraligy.

Ani Vítkovice nezůstaly na slavnostním večeru zkrátka. Čtvrtý celek základní části a celkově pátý celé extraligy měl dohromady v jednotlivých kategoriích tři želízka. Radoval se ale jen Jan Výtisk, který opět a znovu zvítězil v hodnocení Radegast Index.

Šance druhých dvou zástupců ostravského celku zhatily výkony jejich soupeřů v play off. Podle statistik nejlepšího brankáře základní části Patrika Bartošáka, podle hlasování redaktorů deníku Právo, porazil gólman mistrovské Komety Marek Čiliak. Velké naděje měl v kategorii nováček sezony Šimon Stránský, ale toho předčil, dle názoru redaktorů České televize, třinecký Ondřej Kovařčík.

ocenění na galavečeru Hokejista sezony 2017/2018

Mistr ČR Tipsport extraligy ledního hokeje (Tipsport + Generali): HC Kometa Brno
Pohár prezidenta Českého svazu ledního hokeje (ČSLH): HC Škoda Plzeň
Hokejista sezony Tipsport ELH (Tipsport + Generali): Milan Gulaš (HC Škoda Plzeň)