Historicky první Švéd ve Vítkovicích! Přichází zadák Erik de la Rose

Foto: eliteprospects.com

Čtyřiadvacetiletý obránce, typický absolvent švédské hokejové školy, první Skandinávec ve Vítkovicích vůbec. Ostravský celek získal do svých zadních řad Erika de la Rose, který přichází z Jihlavy.

Jihlavská Dukla sice nedokázala udržet extraligovou příslušnost, nicméně na kvalitách jednoho z jejích nejproduktivnějších hráčů to nic nemění. HC VÍTKOVICE RIDERA čeká historická premiéra, od příští sezony bude jeho dres oblékat švédský hokejista. Pionýrem ze země Tre Kronor v modro-bílém klubu bude obránce Erik de la Rose.

Čtyřiadvacetiletý rodák z města Arvika na středozápadě Švédska má za sebou bohatou kariéru především ve Skandinávii. Tři roky byl součástí tradičního klubu Leksand, následné tři roky strávil v norském Storhamaru, v jehož dresu si zahrál i Champions Hockey League. V minulé sezoně oblékal dres Dukly Jihlava v Extralize a 14 kanadskými body za 4 góly a 10 asistencí ve 48 zápasech, přitom pouhými 6 trestnými minutami a obecně svou hrou zaujal vedení Vítkovic.

„Je to typický absolvent švédské hokejové školy. Je dobrý bruslař, má dobrý pohyb po modré čáře. Je pravák. Má dobrou střelu. Velice oceňuji jeho přístup, protože on sám sebe spíše podhodnocuje, ví, na čem je potřeba pracovat a klade si ty nejvyšší cíle. Herně, i z pohledu přístupu, zapadá do naší koncepce. Je mladším hráčem a má slibný potenciál. Na nás je ten jeho potenciál rozvinout a dostat jej herně ještě dále. V Jihlavě odehrál solidní sezonu,“ říká na adresu Erika de la Rose generální manažer a hlavní trenér Vítkovic Jakub Petr.

Ve Skandinávii se de la Rosemu nadmíru dařilo. Ještě v juniorském věku hrál v dresu Lillehammeru nejvyšší norskou soutěž. V ní pak exceloval především v dresu Storhammaru. Během tří sezon posbíral ve 162 zápasech 121 bodů za 22 gólů a 99 nahrávek, což je na obránce obdivuhodný počin.

Nový vítkovický zadák má vzor ve svém mladším bratru Jacobu de la Rose, který v letošní sezoně odehrál 55 zápasů v NHL v dresu Montreal Canadiens. Erik de la Rose skončil z pohledu statistik v minulé sezoně v Dukle Jihlava druhý mezi obránci a celkově 8. v klubovém hodnocení produktivity. Nyní před ním stojí nová výzva, jak po hokejové stránce, tak z pohledu faktu, že je historicky prvním švédským hokejistou ve Vítkovicích.

 

Erik de la Rose

Post: obránce
Narozen: 9. června 1993, Arvika (Švédsko)
Výška: 181 cm
Váha: 83 kg
Držení hole: pravá
Předchozí kluby: Arvika (SWE – mládež, do 2007), Nor (SWE – mládež, do 2009), Leksand (SWE, 2009 – 2013), Borlänge (SWE, 2011/2012), Lillehammer (NOR, 2012/2013), Almtuna (SWE, 2013/2014), Storhamar (NOR, 2014 – 2017), Dukla Jihlava (2017/2018)

První zápas v extralize: 2017
První zápas ve Vítkovicích:
Počet zápasů v extralize: 66
Počet zápasů ve Vítkovicích: 0 (včetně Spengler Cupu a CHL)
Počet vstřelených branek v extralize: 5
Počet vstřelených branek ve Vítkovicích: 0 (včetně Spengler Cupu a CHL)
(údaje k 30. 4. 2018)

Reprezentace: Švédsko – mládež
 

HC VÍTKOVICE RIDERA bude o dalších novinkách a dění v týmu informovat v nadcházejících dnech prostřednictvím svých mediálních kanálů – webových stránek a účtů na sociálních sítích.