HC VÍTKOVICE RIDERA přistoupil k úsporným opatřením

Také hokejového světa se dotýká krize spojená s pandemií koronaviru. S ohledem na momentální ekonomickou situaci ve světě i v Česku přistoupil hokejový klub HC VÍTKOVICE RIDERA k úsporným opatřením. Podobně, jako ve firmách a společnostech v jiných odvětvích, je i ostravský extraligový klub nucen v rámci zachování ekonomické rovnováhy přistoupit ke snížení platů všech hráčů o 50% a všech zaměstnanců o 40%.

Udržením extraligové příslušnosti vítkovický boj o záchranu nekončí. Současná krize vyvolaná pandemií koronaviru se negativně podepisuje na světovém, evropském i českém hospodářství. Také HC VÍTKOVICE RIDERA musí v aktuálním těžkém období přistoupit v zájmu zachování ekonomické rovnováhy a finanční kondice společnosti ke snížení platů všech hráčů a také všech svých zaměstnanců. U hráčů se jedná o snížení o 50 % z březnových a dubnových výplat (jaká opatření budou následovat dále od 1. 5. ještě není zcela upřesněno). U zaměstnanců HC VÍTKOVICE RIDERA a. s. jde o snížení platů o 40 % s platností od 1. 4. do odvolání.

„Každý z nás dennodenně vidí, jak se vyvíjí současná situace ve světě, v Evropě, v Česku, v Ostravě. Současná krize má velice negativní dopad na ekonomické prostředí u nás a tím se přímo neblaze dotýká i dění v našem hokejovém klubu. Bohužel. Profesionální sport, jehož je HC VÍTKOVICE RIDERA součástí, je vždy odkázán na kondici místní ekonomiky a společností a firem, které se rozhodly podpořit náš milovaný klub. S ohledem na to a v zájmu zachování ekonomické a finanční rovnováhy našeho vítkovického klubu v současné krizové situaci jsme, bohužel byli nuceni přistoupit k úsporným opatřením. Domluvili jsme se s našimi hráči i se všemi zaměstnanci na snížení platů a já bych chtěl osobně takto všem hráčům i zaměstnancům HC VÍTKOVICE RIDERA poděkovat za vstřícnost a pochopení a přistoupení na podmínky tohoto krizového opatření. Velice oceňuji jejich přístup a loajalitu v této těžké době,“ komentuje s těžkým srdcem šéf HC VÍTKOVICE RIDERA Aleš Pavlík úsporná opatření, která již v klubu platí.

„Bohužel žijeme v těžké době, která si taková opatření žádá. Není to snadné pro nikoho, ani příjemné. Ale všichni chápeme, že je potřeba se nyní uskromnit v zájmu pomoci našemu klubu, v zájmu zachování ekonomicky stabilních Vítkovic. Takže jsme na úsporná opatření i my hráči přistoupili. Moc dobře každý z nás ví, že se v těchto dnech nesnižují platy jen nám, ale zažívají to ve svých zaměstnáních i naši fanoušci. Příjemné to není, ale věříme, že to všichni společně co nejrychleji přečkáme a znovu se nám všem bude dařit,“ říká za vítkovickou kabinu její kapitán Jan Výtisk.

Vítkovice nejsou v zavádění úsporných opatření ojedinělým sportovním klubem. Snížení platů již avizovali z Liberce, z fotbalového Baníku či Sparty. Některé, především zahraniční organizace přistoupily k drastičtějším řešením v podobě okamžitého zrušení smluv či rozdání výpovědí.

HC VÍTKOVICE RIDERA se rovněž aktivně zapojuje do pomoci v souvislosti s krizí vyvolanou pandemií koronaviru v Česku. Jako jeden z prvních klubů na svých kanálech na sociálních sítích vyzýval k nošení roušek a dodržování všech opatření k zamezení šíření nebezpečného onemocnění. Poté, co byla zavedena povinnost nosit na veřejnosti roušky, věnoval klub zdarma dobrovolným organizacím trika a textil vhodný k výrobě roušek a výrazně pomáhá s distribucí roušek potřebným institucím.