Florbalovou exhibici vyhráli hokejisté v nájezdech

Zábava, příjemný sportovní zážitek i zajímavá podívaná. Páteční florbalová exhibice mezi hokejisty HC VÍTKOVICE RIDERA a fanoušky z Fanclubu HC Vítkovice, doplněnými florbalovými mistry Česka z 1. SC TEMPISH Vítkovice bavila diváky na tribunách i samotné účastníky.

Po čase se hokejisté opět chopili florbalových holí a zahráli si s vlastními fanoušky. Florbalová exhibice mezi hráči HC VÍTKOVICE RIDERA a fandy ze sektoru C2 se tentokrát konala pod patronací českého florbalového mistra 1. SC TEMPISH Vítkovice – na jeho půdě v hale na Dubině a také za asistence šampionů, kteří doplnili výběr fanoušků.

Byla to především zábava. Za vítkovické hokejisty nastoupil v bráně, jak jinak, Daniel Dolejš, nechyběl kapitán Jan Výtisk, dále obránci David Kvasnička a Daniel Krenželok, útočníci Šimon Stránský, Patrik Zdráhal, Nicolas Werbik, Jozef Baláž, Jan Bernovský a Radim Toman. Trenérského postu se ujali nehrající zranění Tomáš Černý a Daniel Kurovský. Výběr fanoušků mocně podpořili vítkovičtí florbalisté v čele s kapitánem Tomášem Sladkým. Tři třetiny boje určily výsledek 9:9, když kombinovaný tým fanoušků srovnal 2 vteřiny před koncem základní hrací doby. O vítězi rozhodovaly nájezdy, které i za pomoci dětských posil zvládli lépe hokejisté – vyhráli 10:9 po nájezdech.

„O výsledek ale vůbec nešlo. Hlavně, že jsme si to užili a bavili se především naši fanoušci, jak ti, kteří si s námi zahráli, tak ti na tribunách,“ usmíval se po exhibici kapitán vítězného celku hokejistů Jan Výtisk. A skutečně, v ochozech sportovní haly Dubina se nakonec sešlo přes stovku diváků, kteří mohutně povzbuzovali po celé utkání obě mužstva. „Exhibice pro fanoušky, které máme nejlepší, je to nejmenší, co pro ně můžeme udělat. Všichni jsme si to užili. Pro hokejové borce to bylo asi trochu složitější než na ledě, ale vypořádali se s tím výborně. To, že padlo hodně gólů, je jen a jen dobře. Na této akci nešlo o to, kdo vyhraje, ale abychom ukázali, že táhneme všichni za jeden provaz, ať je to hokej, nebo florbal,“ těšilo hráče florbalových Vítkovic Martina Neheru.

Po utkání bylo samozřejmostí, že hokejisté i florbalisté zasedli k jednomu stolu ke společné autogramiádě.