Extraliga od nové sezony v televizi na dvou kanálech

Přenosy ze zápasů Tipsport Extraligy bude od nové sezony, kromě tradiční České televize, vysílat také placený kanál O2 TV Sport. S majitelem televizních práv, agenturou BPA Sport marketing, uzavřel nový vysílatel pětiletou smlouvu.

Na oficiální tiskové konferenci v Síni slávy českého hokeje informace o novém rozdělení televizních práv oznámili ve středu zástupci agentury BPA Sport marketing a O2 TV Sport.

Kontrakt mezi majitelem televizních práv a novým vysílatelem je výsledkem jednání, která vznikla poté, co v roce 2016 oznámily kluby Sparta Praha a Bílí Tygři Liberec záměr vysílat domácí utkání právě na placeném kanálu O2 TV Sport. Nová smlouva znamená, že televizní práva na Tipsport Extraligu budou rozdělena mezi Českou televizi a O2 TV Sport. Oba vysílatelé budou mít přístup k zápasům všech extraligových účastníků (tedy O2 TV Sport nebude omezen jen na utkání Sparty a Liberce).

S příchodem nového vysílatele dojde k úpravě herních dní a termínů. Pro Tipsport Extraligu zůstávají primárními hracími dny pátek, neděle a úterý, v tyto dny bude moci přenosy ze zápasů uskutečňovat i Česká televize. O2 TV Sport ovšem bude vybrané zápasy z Extraligy vysílat ve středu, v pátek a v sobotu. „Hokej je bezesporu jedním z nejpopulárnějších sportů, také proto jednání o rozšíření práv byla náročná a trvala déle než rok. Podařilo se nám získat ještě více hokeje pro naše diváky, kteří od příští sezony uvidí všechny kluby z extraligy,“ zmínila na tiskové konferenci šéfka obsahu O2 TV Anna Lenerová. O2 TV Sport chce také do vysílání přinést novinky digitální televize, jakými jsou například atraktivnější záběry z vícero kamer, mikroporty u samotných hráčů, čipové kamery a další věci.

Vysílací plán Tipsport Extraligy na televizních kanálech – sezona 2018/2019

Dosavadní exkluzivní vysílatel české Extraligy – Česká televize – konkurenci spíše vítá. Pro tým moderátorské legendy Roberta Záruby totiž nedošlo k drastickému okleštění jeho působení. Česká televize může dále nabízet na neplacené platformě stejně kvalitní produkt, jako tomu bylo doposud. „Ze svého pohledu nehodnotím příchod nového vysílatele v kategorii spokojenost či nespokojenost. Konkurence nám může pomoci i komukoli dalšímu, kdo se o hokejový program bude pokoušet. Nám se otevírá velmi dobrá možnost ukázat hokejový program zase trošku jinak. Bez ohledu na příchod nového kanálu chystáme novinky, hlavně po vizuální stránce,“ zmínil Robert Záruba v rozhovoru pro deník Sport.

„Ráda bych, aby na konci tohoto snažení byl spokojený divák, fanoušci klubů, kluby samotné i partneři hokeje. Očekáváme konstruktivní přístup a pochopení pro koordinaci výběru přenosů s druhým vysilatelem, kterým je Česká televize. Věřím, že oba nabídnou to nejlepší z jejich televizního umění, aby co nejlépe zprostředkovali sportovní dění a atmosféru nejvyšší soutěže,“ vyjádřila se na tiskové konferenci ředitelka BPA Sport marketing Jana Obermajerová.

Rozdělení televizních práv se netýká jen samotné extraligy, ale zmiňuje i působnost na poli reprezentačních zápasů. České televizi zůstala vysílací práva na veškerá utkání reprezentačního týmu, včetně světových šampionátů, a to i v pro kategorie hráčů do osmnácti a dvaceti let.

Úpravou projdou i přenosy extraligy na internetu. I nadále bude od nové sezony možné sledovat zápasy na komunitním webu HokejkaTV, ale od nynějška budou přenosy zpoplatněny.